Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklar güvenli ellere emanet

Koronavirüs tehlikesine karşı Trakyalı taşımacılık sektörü de önlemlerini aldı. 300 araçlık filo ile öğrenci taşımacılığı yapan Öğrenci Servis Kooperatifi “Hijyenik taşımacılığa” geçti

Giriş Tarihi: 18.3.2020 ABONE OL
Çocuklar güvenli ellere emanet

TÜM Türkiye'de olduğu gibi Tekirdağ'da da koronavirüs önlemleri alınmaya devam ediliyor. Trakya'da öğrenci ve personel taşımacılık faaliyeti gösteren "Tekirdağ S.S. 80 Nolu Namık Kemal Öğrenci Yolcu ve Personel Servisi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi", 300 araçlık filosu için aldığı önlemleri duyurdu.
2008 yılında kentte faaliyet gösteren Nazar, Öncü, Kelebek ve Atılım kooperatiflerinin birleşmesi ile kurulan kooperatif kendisine bağlı 300 araçta hijyen önlemleri alındığını duyurdu.


ÖNLEMLER ARTIRILDI
Kooperatif yönetim kurulu başkanı Engin Dündar, 5 yıldır zaten araçların dezenfekte edildiğini belirterek, "5 yıl önce Tekirdağ İlaçlama firmasında ziraat mühendisi olan Aykut Sancar ve ortağı Ziraat Mühendisi Cenker Tüfekçi ile birlikte ortak bir çalışma yapmıştık. Bu tarihten itibaren taşıdığımız öğrencilerin ve şoförlerimizin daha steril ve hijyenik ortamda ve sağlığını korumak adına periyodik olarak araçlarımızı virüs ve bakterilere karşı dezenfekte etmeye başladık. Son zamanlarda ise önlemlerimizi artırdık" dedi.


EN GÜVENLİ ULAŞIM
Kooperatif yönetim kurulu başkanı Engin Dündar, olumsuzluklara karşı, çocukların güvenliği için geliştirdikleri sistemi de anlattı.
Dündar, servis taşımacılığında çalışan rehberlerin dışarıdan, yabancı kişilerden seçilmediğini anlatarak, "Özellikle Milli eğitim bakanlığımızın yönetmeliklerine harfiyen uyan bir kadro ile hizmet veriyoruz. Gerekli görülen yerlerde rehber personelini de yine üyelerimizin aile yakınları, eşleri ya da kız çocuklarından oluşturuyoruz.
Böylece çocuklarımızın okullarına güvenle ulaşımlarını sağlıyoruz" dedi.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar güvenli ellere emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA