Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ne kadar maaşı alırım

15 Aralık 2011 tarihinden itibaren Sorgulama ve sgk hizmet dökümü sorgulama işlemleri alınan karar gereği şifresiz yapılmakta

Giriş Tarihi: 25.12.2014 11:02
Ne kadar emekli maaşı alırım
maaşı sorgulama, ne kadar emekli maaşı alırım bağkur ve ssk hesaplama işlemleri, ssk dan ne kadar emekli maaşı alırım 2014 ve bugün emekli olsam ne kadar emekli maaşı alırım gibi sorularınıza bolgehaberi.com sitemizde yanıt bulabilirsiniz.

Kamu çalışanları ikramiye ve maaş hesplamalarını haberimizde yer alan bağlantılardan kolayca yapabilirler.

Bilindiği gibi 15 Aralık 2011 tarihinden itibaren Sorgulama ve sgk hizmet dökümü sorgulama işlemleri alınan karar gereği şifresiz yapılabilmektedir. Sorgulama için T.C. Kimlik numaranızı bilmeniz yeterli olmaktadır.

SGK resmi web adresinde yapılan sorgulamalar sadece kişileri bilgilendirme amacını taşımaktadır. Resmi belge olarak kullanılamaz.

Yeni sistemde SGK Hizmet Dökümü almak çok kolaydır.

Türkiye`de emeklilik yaşı devlet tarafından farklı statülere ve farklı koşullara göre kanunla belirlenmektedir. 8 Eylül 1999 tarihine kadar, kadınlar 38 erkekler ise 43 yaşında emekli olabiliyorlardı. O tarihten sonra emeklilik koşulları ağırlaştırıldıkça, emekli olabilme yaşı ve prim ödeme gün sayısı yükseltildi. Kademeli olarak yükseltilen emeklilik yaşı, 1 Ocak 2048 tarihi itibariyle 65 olarak uygulanacak

NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALACAĞINIZI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hizmet Dökümü sorguylama
Hizmet dökümünü almak için ya SSK SİCİL NO İLE SORGULAMA yada TC KİMLİK NO İLE SORGULAMA işlemin yapmanız gerekmektedir.

KİMLİK NO İLE SORGULAMA Şifresiz olarak SSK Sorgulaması yapabilir, SGK Hizmet Dökümünüzü koayca alabilirsiniz.

ŞİFRESİZ HİZMET DÖKÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ...

PRİM SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ..

Yeni uygulamada T.C. kimlik numarasının yanında nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe, cilt no gibi herkes tarafından bilinemeyecek özel bilgilerin girilmesi gerekiyor. Bolgehaberi.com Sosyal Sigortalar Kurumu'nun son zamanlarda sıkça kullanılan sistemlerinden bir olan SSK sorgulama ve 4A hizmet dökümü alma sistemi kullanımda. Bolgehaberi.com Vatandaşlar sigortalarının yatıp yatmadığını bunun yanı sıra, sigorta primlerinin ne kadar üzerinden yattığını SSK sorgulama prim ve hizmet dökümü bilgisi alma sistemi aktif edildi. Hizmet Dökümünü nasıl alacağınız bu haberin içinde detayları ile tarif edilmiştir. SSK sorgulama prim ve hizmet dökümü listesi. SGK Hizmet Dökümü almak için bazı bilgilerin girilmesi gerekiyor.

Ne kadar emekli maaşı alırım ?

Emekli olduysanız ve maaşınızın ne kadar olduğunu merak ediyorsanız SGK´nın resmi sitesinde bu sorgulama için oluşturulmuş sayfayı ziyaret etmeniz gerekmektedir.

İşçi olarak SGK kurumuna ( SSK 4A ) bağlı iseniz aşağıdaki bağlantıdan giriş yaparak formu doğru bir şekilde doldurarak sorgulama yapınız ve diğer yönergelere göre işlemlere devam ederek emekli maaşınızı hesaplayabilirsinz.

Emekli Maaşı hesaplaması için tıklayınız

Eğer kamu kuruluşlarında çalışıyorsanız bağlantıda gerekli bilgileri doldurarak emekli maaşınızın hesaplamasını yapabilirsiniz.

Kamu için Emekli Maaşı hesaplaması için tıklayınız

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne kadar emekli maaşı alırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN