Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E-Bordro sorgulama

Giriş Tarihi: 22.10.2015 10:51 Güncelleme Tarihi: 22.10.2015 11:26
E-Bordro maaş sorgulama

Maaş bordrosu, çalışan insanların larını göstermek için oluşturulmuş bir belgedir. , çalışanların aylık bazda ne kadar çalıştıklarını, ücretlerini, kesinti ve eklentilerin nasıl oluştuğunu içeren detaylı bir belgedir. Gelişen teknoloji ve internet kullanımı sayesinde bu detaylı maaş bordrolarına ulaşmak kolaylaştı. E-Bordro, kamu personelinin kullandığı ve ücretindeki değişimleri takip ettiği interaktif bir sistemdir. Oluşan teknolojik ortam ile çalışanlar maaşlarındaki kesintileri veya eklentileri kolaylıkla internet üzerinden de inceleyebilmektedir. Maaşınızda zaman değişiklikler olabilir. Örneğin, gelir vergisi kesintisi, sendika ödemesi kesintisi ve ya mesai eklentileri gibi.

Aylık olarak alınan maaşlarda yapılan eklenti ve kesintileri, E-Bordro uygulaması ile takip edebilirsiniz. 7/24 ulaşabileceğiniz E-Bordro uygulaması ile geçmişteki maaş bilgilerinizi de inceleyebilirsiniz. E-Bordro uygulamasına E-devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Eylül 2015 tarihi ile birlikte Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü üzerinden de hizmet verilen E-Bordro uygulaması üzerine yönlendirildi. E-Bordro'ya ulaşmanız için E-devlet uygulamasını kullanmanız gerekmektedir. E-devlet ile E-Bordro uygulamasına giriş için E-devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Bunun için yakınınızdaki herhangi bir PTT şubesine giderek şifrenizi almanız gerekmektedir. Şifrenizi alabilmeniz için kimlik bilgilerinizin yanınızda olması şarttır. 2 TL işlem ücreti karşılığında PTT'den E-devlet şifrenizi edinebilmektesiniz.

Bu işlemler sonucunda E-devlet şifrenizle E-Bordro uygulamasına girebilirsiniz. E-Bordro uygulaması için ilk olarak E-devlet ana sayfasına girmeniz gerekmektedir. E-devlet ana sayfasının sağ üst köşesindeki "sisteme giriş" butonuna basmanız gerekmektedir. Ardından gelen sayfada gerekli yerlere doğru şekilde TC kimlik numaranızı ve PTT'den edindiğiniz E-devlet şifrenizi girmeniz gereklidir. Sisteme giriş yaptıktan sonra isterseniz arama yapabileceğiniz kısımdan "E-Bordro" yazarak arama yapabilirsiniz ve işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da E-devlet ana sayfasındaki "E-Hizmetler" sekmesine tıklayıp Maliye Bakanlığı başlığı altındaki "Maliye Bakanlığı E-Bordro Hizmeti" sekmesine tıklayarak istediğiniz işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Bordro maaş sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN