Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fazla mesai ücretleri ve yurt içindeki gündelik harcırahlar 2016'da zamlı olacak. Böylece memurların ek geliri artacak...

Giriş Tarihi: 27.10.2015 11:31
Memurlara harcırah ve mesai zammı

Devlet memurlarının saatlik fazla mesai ücretlerine zam yapıldı. Memurlar 1 saatlik fazla mesai için gelecek yıl 1.73 lira ücret alacak. Devlet memurlarının ve kamu görevlilerinin yurt içindeki günlük harcırahları da yüzde 6.8 artacak. Kadro derecesine göre memurların günlük harcırahları 34.5 lira ile 46 lira arasında değişecek. TBMM'ye sunulan 2016 bütçesiyle, gelecek yıl memurlara ödenecek fazla mesai ücreti ve günlük harcırahlar da belli oldu. Memurlara fazla çalışma karşılığında saat başına yapılacak ödeme yüzde 6.1 artışla 1.63 liradan 1.73 liraya çıkacak. Bakanlıkların özel kalem müdürlüklerinde çalışan personele ayda 90 saati geçmemek üzere saat başına yapılacak ödeme 1.71 liradan 1.82 liraya yükseltilecek. Ayda 450 saati geçmemek üzere bakanlıklardaki kurul başkanları, genel müdür ve daha üst birim yöneticileri, vali, general ve amiraller, rektör, büyükşehir ve il belediye başkanlarının saatlik fazla çalışma ücreti 1.82 lira olacak.

GÜNLÜK 46 LİRA

Söz konusu makam ve unvandaki kişilerin yanında çalışan personele de aynı rakam üzerinden ayda 90 saate kadar fazla mesai ödenecek. Derecesine göre memurun günlük harcırahı 34.5 lira ile 46 lira arasında değişecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memurlara harcırah ve mesai zammı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN