sonuçları ne zaman belli olacak?

Giriş Tarihi: 8.2.2016 10:41
Şubat öğretmen atamaları sonuçları ne zaman belli olacak?

Öğretmen adayları, 30 bin için belirlenen branş kadrolarına göre tercihlerini yapıyorlar.

Öğretmen adayları, 30 bin için belirlenen branş kadrolarına göre tercihlerini yapıyorlar. Tercihler için son başvuru tarihi 8 Şubat 2016. Bundan sonraki süreçte Milli Eğitim Bakanlığı elektronik başvuru ortamında alınan öğretmen atamaları tercih başvuruları için 11 Şubat'ta törenle öğretmen atamalarını yapacak. 109 branşa yapılacak öğretmen atamaları için 100 Bini aşkın öğretmen adayı başvuru sistemine tercihlerini bulundurmuş gözüküyor.

Atama için gerekli geri sayım başlamış bulunuyor. 8 Şubat'a kadar devam edecek olan başvurular sonucunda 30 bin öğretmenin ataması gerçekleşecektir. İşte son yayınlanan kontenjan bilgilerine göre muhtemel olması beklenen atamalar ve ayrıntılar. KPSS'de 50 puan üzeri alanlar için atama başvurusu yeterli olmaktadır.

Milli eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında 30 bin öğretmen atamaları kadrosuna atama için başvurular bugün başlayacak, 8 Şubat'ta sona erecek.

Öğretmen atamaları sonuçları MEB'e bağlı eğitim kurumlarına ilk kez ataması yapılacak adayların, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan (KPSS) 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor. Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için 'KPSSP121', diğer alanlar için ise 'KPSSP10' puan türündeki taban puan dikkate alınacak.

Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, atanabilecekleri alan için öngörülen KPSS sonucu esas alınmak üzere sadece bir alana başvuruda bulunabilecek. Başvurular, elektronik ortamda alınacak. Bu kapsamda, başvuru sayfası 'ilk atama', 'yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama' ve 'milli sporcuların ataması' şeklinde ayrı ayrı düzenlendi.

Adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçerek http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki 'Elektronik Başvuru Formunu' kullanarak yapacak. İlk atama ve milli sporcuların atanması kapsamında aday öğretmen olarak atanacakların başvuruları iki aşamalı olarak alınacak. Adaylar, 2-8 Şubat'ta ilk başvuru kapsamında eğitim kurumu tercihi yapacak, ikinci aşamada ise 15-18 Şubat'ta yetiştirilmek üzere görev yapacakları illeri tercih edecek.

İlk atama ve milli sporcu kapsamında aday öğretmen olarak atanacaklar, birinci aşamada en fazla 40 eğitim kurumu, ikinci aşama başvurularında ise yetiştirilmek istedikleri en fazla 10 il tercihinde bulunacak.

2016 ilk atama - Öğretmen Atamaları 11 Şubat'ta elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Aday Öğretmenlerin yetiştirilmek üzere il emrine atamaları 19 Şubat'ta yapılacak, ildeki görev yerleri ise 25 Şubat'ta valiliklerce belirlenecek.

2016 Şubat Öğretmen Atamaları

Atama sürecinin zamanında sonuçlandırılması bakımından başvuruların, başvurunun yapıldığı gün ya da başvurunun son gününe rastlayan gün hariç bir sonraki gün mesai saatleri içinde başvuru bürolarına onaylatılması zorunludur. Bu süre içerisinde onaylatılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır. Bu durumdaki adaylar, yeniden başvuru yaparak başvuru süresi içerisinde başvurularını onaylatacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı eğitim kurumlarına ilk kez ataması yapılacak adayların, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan (KPSS) 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor.

Şubat ataması Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için 'KPSSP121', diğer alanlar için ise 'KPSSP10' puan türündeki taban puan dikkate alınacak.

Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, atanabilecekleri alan için öngörülen KPSS sonucu esas alınmak üzere sadece bir alana başvuruda bulunabilecek. Başvurular, elektronik ortamda alınacak. Bu kapsamda, başvuru sayfası 'ilk atama', 'yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama' ve 'milli sporcuların ataması' şeklinde ayrı ayrı düzenlendi.

Mebpersonelleri

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şubat öğretmen atamaları sonuçları ne zaman belli olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN