Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2016 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları için süreç sona erdi. Resmi Gazete'de yayınlanan ilana göre 25 Şubat Perşembe günü kura çekimiyle belirlenecek.

Giriş Tarihi: 17.2.2016 10:18
Sağlık Bakanlığı personel alımları

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı vatandaşlara duyuruldu. Sağlık Bakanlığı bünyesinde bir ilk olarak ilk defa sınav şartı koşmadan personel alımı yapılacak. Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı Resmi Gazete'de yayınlandı. Herhangi bir sınav şartı olmadan ilk defa personel alımı yapacak Sağlık Bakanlığı, bünyesine yeni doktor, diş hekimi ve eczacılar katacak.

Sağlık Bakanlığı personel alımında bu sefer herhangi bir sınav şartı bulunmuyor. Başvuru döneminin sona ermesinin ardından noter huzurunda yapılacak kura çekimiyle atamalar gerçekleştirilecek. Resmi Gazete'de yayınlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek–1 maddesi ile 10.07.2015 tarihli ve 29412 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik" hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, uzman diş tabibi, tabip, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama, yerleştirme işlemleri, ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Bakanlığı personel alımları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN