Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyuruyu yaptı: Binlerce sözleşmeli sağlık personeli alınıyor

Son dakika gelişmesi... Devlet kurumlarına personel alımları devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı personel alımları olacağını duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personeli adaylarını ilgilendiren bir açıklamada bulundu. Sağlık Bakanı Koca, " puanına göre tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alınacak." açıklamasını yaptı. Personel alımlarıyla ilgili kontenjanlar ve kadrolar da netleşmeye başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca personel alımlarıyla ilgili detayları da açıkladı.Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı yayınlandı mı? Sağlık Bakanlığı personel alımı atama kılavuzu ne zaman yayınlanır, kadro dağılımı nasıl?

Giriş Tarihi: 12.2.2020 09:13 Güncelleme Tarihi: 12.2.2020 11:39 ABONE OL
Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyuruyu yaptı: Binlerce sözleşmeli sağlık personeli alınıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklaması geldi. Bakan Koca'nın yaptığı açıklamada, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından binlerce sözleşmeli sağlık personelinin alınacağı açıklandı. Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı yayınlandı mı? Sağlık Bakanlığı personel alımı atama kılavuzu ne zaman yayınlanır, kadro dağılımı nasıl?

Personel alımıyla ilgili detaylar netleşmeye başladı. Personel alımına yönelik kontenjanlar ve kadrolar belli oldu. İşte personel alımlarına yönelik Sağlık Bakanı Koca'nın açıklamaları.

8 BİN 844 PERSONEL ALINACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacakları müjdesini verdi. Bakan Koca, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz. 3 bin 762'si hemşire, bin 91'i ebe ve 3 bin 476'sı sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak" dedi.

TERCİH BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU

Tercih kılavuzunun ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adayların tercihlerini 14-20 Şubat tarihleri arasında yapabileceğini belirten Koca, "Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir. Öte yandan 2020 yılı sözleşmeli sağlık personeli alımına esas planlama çalışmalarımızı bitirdik, pozisyon ihdası ve açıktan atama izni için ilgili kurumlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Bu atamaların vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sağlık camiamıza hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyuruyu yaptı: Binlerce sözleşmeli sağlık personeli alınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN