tercihler sonuçları ne zaman açıklanacak? personel alımı ile KPSS 2020/8 tercih sonuçları açıklanma tarihi belli oldu mu?

Binlerce vatandaşın başvuruda bulunduğu personel alımı sonuçları için 2020/8 tercih başvurusunu gerçekleştiren binlerce kişi an itibarıyla geri sayıma başladı. resmi sitesi üzerinden alınan Sağlık Bakanlığı personel alımı yoğun ilgi görürken öte yandan 22 Haziran tarihinde KPSS 2020/8 tercih başvuruları sona ermişti. Şimdi ise binlerce adayın gözü açıklanacak olan sonuçlarda. Peki, ÖSYM ile KPSS 2020/8 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Sağlık Bakanlığı personel alım sonuçları için tarih verildi mi? İşte detaylar…

Giriş Tarihi: 1.7.2020 10:56 Son Güncelleme: 1.7.2020 15:34 ABONE OL
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? KPSS 2020/8 tercih sonuçları için tarih verildi mi?

Bakan Fahrettin Koca'nın son dakika olarak açıkladığı personel alımı için tarafından gerçekleştirilen 2020/8 tercihleri geçtiğimiz haftalarda sona ermişti. Binlerce vatandaşa iş imkanı sunacak olan alımlar büyük ilgi görürken başvuruda bulunan adaylar ise sonuçların açıklanacağı tarih için geri sayıma başladı. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı kapsamında yapılan KPSS 2020/8 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel ve sürekli işçi alımı sonuçları hangi tarihte belli olur? İşte ÖSYM KPSS 2020/8 tercih sonuçları sorgulama ekranı!

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLE KPSS 2020/8 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bakan Koca'nın duyurduğu İstanbul'daki sağlık tesislerine yönelik 3 bin sözleşmelik sağlık personeli ve 25 sürekli işçi alımı tercih başvuruları bugün sona eriyor. Bakanlığın sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacak…

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? KPSS 2020/8 tercih sonuçları için tarih verildi mi?

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KPSS 2020/8 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, -2020/8 Tercih Kılavuzuna saat 14.30'dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 16 - 22 Haziran 2020 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 22 Haziran 2020 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek'te yer alan KPSS-2020/8 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir."

Sonuçların açıklanacağı tarihe yönelik bir açıklama bulunmamakla birlikte tüm gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz...

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? KPSS 2020/8 tercih sonuçları için tarih verildi mi?
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS tercihler sonuçları ne zaman açıklanacak? Sağlık Bakanlığı personel alımı ile KPSS 2020/8 tercih sonuçları açıklanma tarihi belli oldu mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA