Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Bakkal Mahalleliyi Dolandırdı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 15:58
’in Tarsus ilçesinde bakkal dükkanı işleten bir kişinin, mahalleliyi yaklaşık 2 milyon TL dolandırıp kaçtığı ileri sürüldü.
Alınan bilgiye göre, 82 Evler Mahallesi 3124. Sokak’ta bakkal dükkanı işleten evli ve 1 çocuk babası A.Ç. (35), mahalle sakinlerinin iddiasına göre, uzun yıllar mahallelinin güvenini kazanarak, borç para alışverişinde bulundu. A.Ç., çok sayıda müşterisine bankalardan yüklü miktarda kredi çektirip, kredi kartlarını da kendi işlerinde kullandı. A.Ç. müşterilerinden bazen de nakit olarak para aldı.
Bakkal dükkanının 2 gün süreyle açılmamasından şüphelenen ve A.Ç.’ye kredi çekerek para veren kişiler, A.Ç’nin oturduğu eve gittiklerinde, evin boşaltılmış olduğunu görünce dolandırıldıklarını anladılar.
Mahalle sakinlerinden 2 çocuk annesi Nihal Yıldız (55), iki oğlunun da bakkal A.Ç. tarafından dolandırıldığını gözyaşlarına boğularak anlattı. Yıldız, “Benim çocuğumun birisinin 50 bin lirasını, diğer çocuğumun 10 bin lirasını dolandırdı. Evimi başıma yıktı. 2 çocuğumun da ayrı ayrı parasını, kredi kartlarını boşalttı gitti. ‘Kredi kartlarını verin, ben size geri öderim işim düzelene kadar’ dedi, şimdi de içini boşalttı gitti. Yapmayacaktın bize bunu. Bütün mağdurlara kredi çektirmiş. Herkese çektirmiş, belediyede tanıdıkları kişilere çektirmiş” dedi.
A.Ç.‘nin başka yerlere de olan borcu nedeniyle bakkal dükkanına haciz işlemi uygulandı. El konulan mallar kamyonetlere yüklenerek, haciz işlemi gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin’de Bakkal Mahalleliyi Dolandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN