Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEMA Gönüllüleri Doğadaki Hayvanlar İçin Yiyecek Bıraktı

Giriş Tarihi: 20.2.2015 17:28
TEMA Gönüllüleri Doğadaki Hayvanlar İçin Yiyecek Bıraktı
TEMA Vakfı Erdemli İlçe Temsilciliği yoğun kar yağışıyla birlikte daha çetin geçen kış şartları dolayısıyla doğaya hayvanlar için yiyecek bıraktı.
TEMA Vakfı İlçe Gönüllü Sorumlusu Haluk Gülle, doğal hayatın bir parçası olan yaban hayvanlarının ve kuşların, ağır kış koşullarından olumsuz etkilendiğini, hayvanların yiyecek bulmakta zorlandığını tespit ettiklerini söyledi.
Bu sebeple gönüller tarafından hafta boyunca biriktirilen yiyeceklerin ve ekmeklerin karlarla kaplı doğaya bırakıldığını ifade eden Gülle, “Doğal hayatın ve ekosistemin bir parçası olan yaban hayvanlarının ve kuşların bu zorlu kış şartlarında hayatta kalabilmesi için insanların yardımına ihtiyacı var. Çünkü onlarda bir canlıdır. Beslenmek, barınmak ve yaşamak isterler. Can insan için neyse diğer canlılar içinde aynıdır. Can candır, acır ve acıkır. Dolayısıyla sürdürülebilir bir yaşam için yaşatalım ki yaşayabilelim” dedi.
İnsanların çevrelerine ve doğaya karşı sorumlu olduklarını da dile getiren Gülle, “Herkesi bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEMA Gönüllüleri Doğadaki Hayvanlar İçin Yiyecek Bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN