Kadın Üreticilerden ‘Sessiz’ Eylem

Giriş Tarihi: 22.2.2015 16:48
Kadın Üreticilerden ‘Sessiz’ Eylem
Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarı’ndaki üretici kadınlar, kadına yönelik şiddeti protesto etti.
Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın Tarsus’ta vahşice katledilmesinin ardından kadınların öfkesi dinmiyor. Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarı’nda bulunan üretici kadınlar, Özgecan Arslan ve tacize, tecavüze, şiddete, cinayete uğrayan tüm kadınların hesabını sormak için sessiz eylem düzenledi.
Kadına yönelik şiddete tepkilerini dile getirmek için stantlarını terk eden kadınlar, pazarda bulunan boş bir alanda toplandı. Eylem yapan üretici kadınlar, kadına yönelik şiddetin artık konuşarak ifade edilmeyecek boyutlara ulaşmış olduğundan sessiz kaldıklarını dile getirdiler. Kadın üreticilerin eylemine alışveriş yapmak için pazara gelen vatandaşlar da destek verdi. Pazar yerinde anlamlı ve hüzünlü bir sessizlik oluşurken, ‘sevgi şifadır, güçtür, değişimin mührüdür’, ‘tecavüzü değil, sevgiyi öğretelim’, ‘tene değil, kalbe dokunan nesiller yetiştirelim’, ‘sevgi dolu kalp, gerçek bilgeliktir’ yazılı dövizlerle açıldı.
Eylem sonrası kadınlar, sessizce dağılarak stantlarının başına geçtiler. Üretici kadınlar, kızları yaşında olan Özgecan için duygu ve düşüncelerini kağıda yazdılar. Toplanan mesajların Özgecan’ın ailesine teslim edileceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın Üreticilerden ‘Sessiz’ Eylem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN