Belediye Personeline İlkyardım Eğitimi

Giriş Tarihi: 23.2.2015 12:58
Belediye Personeline İlkyardım Eğitimi
Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde gerçekleşen ‘Temel İlkyardım Eğitimi’ ile belediye personelleri, ilkyardım ve önemi hakkında bilgilendiriliyor.
Akdeniz İlkyardım Eğitim Merkezi tarafından verilen ve 11 hafta sürecek olan eğitimde, 200’den fazla belediye personeli temel ilkyardım hakkında eğitim alıyor. Amaçlarının, personelleri ilkyardım konusunda bilinçlendirmek ve eğitmek olduğunu belirten Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Hülya Atila, “İlkyardım bizim günlük hayatımızda bilmemiz gereken çok önemli bir konu. Hepimizin, yakınlarımızın başına her an gelebilecek ani bir durumda müdahalede bulunmamız gerekebilir. İlk müdahaleyi hastaya zarar vermeden doğru bir şekilde yapmak gerekiyor. Bunu yapmak için mutlaka sağlık personeli olmamız gerekmiyor. Bu konuda herkesin bilinçli olması gerekiyor” dedi.
Yasal bir zorunluluk olan ‘Temel İlkyardım Eğitimi’ öncelikli olarak, görevini özverili ve dikkatli bir şekilde uygulaması gereken itfaiye personeline verildi. Sadece yetişkinlere değil çocuk ve bebeklere yönelik yapılması gereken ilk yardım müdahaleleri, uzmanlar tarafından uygulamalı olarak gösterildi.
20 kişilik gruplar halinde gerçekleşen eğitim sonunda personeller, İl Sağlık Müdürlüğü denetim ekibi tarafından yazılı, uygulamalı ve sözlü sınava girecek. İki buçuk ay sonra tamamlanacak olan eğitimin sonunda belediye personellerine, İl Sağlık Müdürlüğü imzalı, Sağlık Bakanlığı onaylı sertifika verilecek. Sertifikalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından takdim edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye Personeline İlkyardım Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN