Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdemli’de "Ağaç Kesme Ve Boylama Operatörlüğü" Eğitimi

Giriş Tarihi: 5.3.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 5.3.2015 12:00
Erdemli’de Ağaç Kesme Ve Boylama Operatörlüğü Eğitimi
’in Erdemli ilçesinde “Ağaç kesme ve boylama operatörlüğü” kursu düzenlenen açılış töreniyle başladı.
Erdemli Orman İşletme Müdürü Kenan Akduman, işletmenin toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimle ilgili bilgiler aktararak, eğitim çalışmasının Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Orman Genel Müdürlüğü arasındaki 5 yıllık protokol kapsamında gerçekleştirildiğini belirtti. Akduman, “Biliyorsunuz ki ülkemizde bütün meslek gurupları, bilgi, beceri ve tecrübe gerektiriyor. Sertifikalı iş gurupları arasına orman emvali üretim işçiliği de dahil edildi. Bu çerçevede geçen yıl ağustos ayında bir guruba eğitimimizi verdik, katılımcılar sertifikalarını aldılar” dedi.
“Orman emvali üretim işçiliği, ağaçların işaretlenmesinden güvenli bir şekilde kesilmesine, soyulması, budanması ve boylanmasına kadar çok ağır bir süreci gerektiriyor” diyen Akduman, şunları kaydetti:
“Bu süreç çok yoğun bir faaliyeti gerektiriyor. Bu meslek gözlerden uzak yapıldığı içinde ne derece zor şartlarda yapıldığı da bilinmiyor. Kendi içerisinde de çok büyük risk taşıyor tabi ki. Bu eğitimin en önemli amacı bu işle uğraşanların iş kazası riskini azaltmak, iş güvenliğinin gerektirdiği tedbirleri almak, hem de ekonominin bir parçası olan orman emvali üretiminin standartlar çerçevesinde yapılarak milli ekonomiye daha fazla girdi sağlamaktır. Yine bunun yanında bu işle uğraşanların gelirini arttırmaktır."
Eğitimin açılışına Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Ömer Okur’da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdemli’de "Ağaç Kesme Ve Boylama Operatörlüğü" Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN