Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suyun Önemi Orta Oyunu İle Anlatıldı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Suyun Önemi Orta Oyunu İle Anlatıldı
Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla, suyun önemini düzenlediği çeşitli etkinliklerle genç kuşaklara aktarmaya devam ediyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MESKİ Genel Müdürlüğü, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Mersin Öğrenim Birimi işbirliğiyle, çocukların çevre sorunlarına duyarlı ve bu konuda çözüm üreten sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmesini hedefleyen çeşitli etkinliklerle Su Günü’nü kutluyor. Bu kapsamda, Gülnar ilçesinin ardından Mut ilçesindeki öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte, dünyanın en önemli çevre sorunlarından biri olan su sorununa dikkati çekmek ve kamuoyunda su konusunda farkındalık yaratmak için etkinlik düzenlendi.
Mut’taki eğitim seminerine, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Mersin Büyükşehir ve MESKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri katıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Kavuklu ve Pişekar’ isimli ortaoyunuyla, komedi ile birlikte bilinçli su tüketimine dikkat çekti.
MESKİ Genel Müdür Vekili Günhan Güngördü, su kaynaklarının verimli kullanılması, suyun israf edilmemesi, böylece dünyada su dengesinin bozulmaması için herkesin elinden gelen gayreti göstermesi gerektiğini ifade ederek, "Hz. Muhammed’in ‘akan su kenarında da olsan, suyu israf etme’ hadisi, su tasarrufunun ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır. Bu bağlamda su israfı konusunda farkındalık oluşturmak, toplumun tüm kesimlerini bilinçlendirmek, suyun önemine dikkat çekmek amacıyla Mersin genelindeki ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim seminerleri düzenliyoruz. Amacımız Mut ilçemizde de olmazsa olmazımız suyun farkındalığını öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve ailelere anlatmaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suyun Önemi Orta Oyunu İle Anlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN