Meski’nin Dünya Su Günü Etkinlikleri Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 18.3.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 13:41
Meski’nin Dünya Su Günü Etkinlikleri Devam Ediyor
Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün 22 Mart Dünya Su etkinlikleri devam ediyor. Suyun önemini anlatmak için ilçe ilçe gezen MESKİ yetkilileri, bu kez de Erdemlili öğrencilerle buluştu.
MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mersin Öğrenim Birimi işbirliğiyle ilçelerde öğrencilere suyun önemi ve su tasarrufu konusunda verilen eğitimler Erdemli ilçesiyle devam etti. Erdemli ilçesinde öğrencilere yönelik verilen eğitim kapsamından, Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mersin Öğrenim Birimi tarafından “Su ve Suyun Önemi, Su Tasarrufu” konularında öğrencilere animasyonlu sunumlar yapıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı yetkilileri ise MESKİ’nin görevleri ve yapılan çalışmalar ile kaynağından bardağa suyun serüveni, su ve suyun önemi, su tasarrufu, içme suyundan numune alma ve analizler, atıksu arıtımı ve atıksu arıtma tesisleriyle ilgili bilgileri öğrencilerle paylaştılar.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının “Kavuklu ve Pişekar” adlı ortaoyunu gösterisinde de öğrencilere tarihi mizahla su tasarrufunu anlatılarak eğlenceli anlar yaşandı.
Etkinliğin sonunda Dünya Su Günü çerçevesinde katılımcı öğrencilere ve öğretmenlere su tasarrufunu içeren broşürler ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meski’nin Dünya Su Günü Etkinlikleri Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN