Yaşlıların Yaptığı Eserler Büyüledi

Giriş Tarihi: 23.3.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 13:09
’in Erdemli ve Tarsus ilçelerinde bulunan huzurevinde kalan yaşlıların yaptığı ahşap boyama ve resim eserleri görenleri büyüledi. Yaşlılar Haftası dolayısıyla açılışı yapılan sergide, birbirinden güzel eserler sergilenmeye başlandı.
Erdemli ve Tarsus’da bulunan Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı kurslara katılan yaşlılar, 3 aylık süreçte çok güzel eserler ortaya çıkardılar. Yaşlıların yaptığı eserler, Yaşlılar Haftası dolayısıyla Forum Mersin Alışveriş Merkezi’nde sergilenmeye başlandı. Yapılan serginin açılışına, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Forum AVM Genel Müdürü Adem Erol, Mersin İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Uyan, il protokolü ve yaşlılar katıldı. Serginin açılışını yaşlılarla birlikte yapan Vali Çakacak, sergiyi gezerek yaşlıların yaptığı eserleri inceledi. Eserleri tek tek inceleyen Çakacak, yaptıkları eserlerden dolayı yaşlıları kutladı. Bu haftanın Yaşlılar Haftası olduğunu hatırlatan Çakacak, "Yaşlılar Haftası vesilesiyle yaşlılarımızın yapmış olduğu el emeği, göz nuru eserlerin bugün açılışını yaptık. Ahşap boya, yağlı boya eserlerimiz var. Çok güzel eserler yapılmış. Orada Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla çeşitli kurslarımız açılıyor. Herkes ilgisine göre bu kurslara katılıyor. Yaşlılar Haftası vesilesiyle yaşlılarımızın yaptıkları bu eserleri Forum AVM’de sergileme fırsatı bulduk. Ben Forum AVM’nin yöneticilerine de teşekkür ediyorum. Böyle bir ortamla yaşlılarımızı tanıştırdılar. Yaşlılar bizim için çok önemli. Çünkü onlar yıllarca hayatın yükünü omuzlarında taşımışlar. Artık yaşlılıklarında huzur içinde hayatlarını devam ettirmek onların hakkı. Dolayısıyla devletimiz yaşlıların huzur içinde kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını devam ettirmeleri için son derece güzel tesisler yaptılar. Büyüklerimiz Erdemli huzurevinde kalıyorlar. 100’ün üzerinde yaşlımız var" diye konuştu.
"YAŞLILARI BİZ BEREKET OLARAK GÖRÜYORUZ"
Yaşlıların Türk toplumunda ayrı bir yerinin, öneminin olduğunu vurgulayan Çakacak, "Yaşlıları biz bereket olarak görüyoruz. Onlara sevgimiz, saygımız hiç eksilmez. Bilakis biz onlara gösterdiğimiz sevgi, saygı çerçevesinde onların hayat tecrübeleri bizler için her zaman yol gösterici olacaktır. Dolayısıyla biz yaşlılarımız daima yanımızda, onlarla birlikte olmak, onların tecrübelerinden faydalanmak, en önemlisi de onların dualarından faydalanmak bizler için son derece önemlidir. Güzel eserler ortaya çıkmış. Tabi bunları yapmak bile güzeldir. Burada yapılan bir resmin çok güzel olmuş mu, olmamış mı kritiğinden ziyade onların bu yaşta böyle kursa katılarak, bu eserleri meydana getirmeleri bile son derece güzeldir, değerlidir. İnsan hissettiği yaştadır. Yaşlılarımız kendilerini genç hissetmişler ki böyle faaliyetlere katılmışlar. Bu son derece önemlidir. Bu yaşlılarımızı hayata bağlar. Biz yaşlılarımızı böyle görünce mutlu oluyoruz" şeklinde konuştu.
Erdemli yaşlılar temsilcisi Gazi Özerk ise hayatlarından memnun olduklarını kaydederek, "3 aydan beri arkadaşlarımızla çalıştık. Çok güzel eserler ortaya çıktı. Biz de bu eserlerin ortaya çıkmasından çok memnunuz. Erdemli’de 12 kişi çalıştık. Ancak diğer arkadaşlarımızda bize yardımcı oldular" dedi.
Bugün açılan sergi Yaşlılar Haftası süresince açık kalacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlıların Yaptığı Eserler Büyüledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN