Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan Başkan Kocamaz’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 25.3.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan Başkan Kocamaz’a Ziyaret
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.
Bir dizi ziyaret kapsamında Mersin’e gelen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, beraberindeki heyetle birlikte, Başkan Kocamaz’a gerçekleştirdiği ziyarette, Tarsus Belediye Başkanlığı görevi süresince verdiği hizmetlerden dolayı Kocamaz’ı tebrik etti. Ziyarette, Mersin ile ilgili görüşlerini paylaşan Hisarcıklıoğlu, Mersin’in bereketli topraklarıyla, turizm potansiyeliyle, sanayisiyle ve limanıyla dünyaya açılan bir kapı olduğunu vurgulayarak, “Bütün bu şansı paraya çevirmek lazım. Bunun için de şehrin valisi, belediye başkanı, milletvekilleri, oda ve borsa başkanları el ele verip birlik içinde olursa, o şehrin ekonomisi farklı olur” dedi.
Çukurova’daki illeri kapsayan yeni bir Marmara Bölgesi’nin gerekliliğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Kalkınma Bakanlığı’nın bir projesi olarak Adana, Mersin, Tarsus hatta Konya ve Kayseri’yi içine alan bir havza bütün olarak eline alınıyor. TOBB olarak biz de bu projeye katkı veriyoruz“ diye konuştu.
Başkan Kocamaz da Türkiye’nin ve Mersin’in en büyük sorununun işsizlik olduğunu belirterek, bu sorunun çözüme kavuşması için Mersin’e yatırımcıların çekilmesi gerektiğini söyledi. Kocamaz, “En son yaptırdığımız bir kent araştırmasında, Mersin’de işsizlikle birlikte yoksulluk oranının da çok yüksek olduğu ortaya çıktı. Bu nedenle Mersin’in tüm bileşenlerine ve sizlere de çok büyük görevler düşüyor. Mersin’in istihdam konusundaki sıkıntısı ger geçen gün arttığı için yatırımcıları Mersin’e teşvik etmenizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan Başkan Kocamaz’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN