Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vodafone’dan ’e 33 Milyon Liralık Yatırım

Giriş Tarihi: 1.4.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Vodafone Türkiye, gerçekleştirdiği yaklaşık 33 milyon TL yatırım ve sunduğu teknoloji çözümleriyle sanayiinin dijitalleşmesine katkıda bulunuyor.
’Dijital Dönüşüm Hareketi’ kapsamında teknoloji, hizmet ve sosyal alanlarındaki yatırımlarını aralıksız sürdüren Vodafone Türkiye, bu vizyon çerçevesinde Mersin’de gerçekleştirdiği yatırımlarını açıkladı. Mersin’deki faaliyetleri ve yatırımları hakkında bilgi veren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Türkiye’nin ikinci en büyük uluslararası doğrudan yatırımı olan Vodafone Türkiye’nin, 2006 yılından bu yana toplam yatırımlarının 13 milyar TL’yi aştığını belirterek, "2013 yılı Kasım ayında, ‘Daha iyi bir gelecek için iletişim teknolojileriyle Türkiye’de herkese ilham vermek’ misyonumuzla, ’Dijital Dönüşüm Hareketi’ni ilan ettik. Vodafone Türkiye olarak, Akdeniz Bölgesi’nin sayılı ticaret ve sanayi merkezlerinden Mersin’e büyük önem veriyoruz. Mersinlilere en ileri mobil teknolojileri sunarak Mersin ekonomisinin daha da güçlenmesine katkıda bulunmayı önemsiyoruz. Mersin halkı, teknolojiyi çok yakından takip ediyor. Biz de gerek Mersin, gerekse Akdeniz Bölgesi’nde teknolojik altyapımızı güçlendirmek ve hizmet kalitemizi sürekli artırabilmek için yatırımlar yapıyoruz. Son 3 yılda Mersin’e yaklaşık 33 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Mersin’deki mağazalarımıza da sürekli yatırım yapıyoruz. Mersin’de 76 mağazayla faaliyet gösteriyoruz. Mersin’de gerek doğrudan gerekse dolaylı olarak 550 kişiye istihdam sağlıyoruz" dedi.
Mersin’de sosyal yatırımlara da büyük önem verdiklerini vurgulayan Aksoy, “MEB ve AÇEV işbirliğinde yürüttüğümüz ‘Geleceğe İlk Adım’ projemiz kapsamında, Mersin’de bir, Akdeniz Bölgesi’nde 58 anasınıfımız bulunuyor. Projemiz kapsamında Mersin’de 118, Akdeniz Bölgesi’nde 10 bin 400 çocuğumuzun kaliteli okul öncesi eğitim almasına destek verdik. UNDP ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ile birlikte yürüttüğümüz ‘Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak’ projemiz kapsamında, Mersin’de 9 bin 351, Akdeniz Bölgesi’nde 54 bin 830 gencimize ücretsiz bilgisayar eğitimi sağladık” diye konuştu.
Aksoy, 2023’te 500 milyar dolar ihracat hedefleyen Türkiye’nin rekabet gücüne güç katacak çözümlere odaklanması gerektiğinin altını çizerek, şöyle devam etti; "Ekonomik büyümenin itici gücünün KOBİ’ler olduğuna inanıyoruz. KOBİ’lerimizin attıkları adımlarla, sadece kendilerinin değil ülkemizin de kaderini belirleyecek güce sahip olduklarını düşünüyoruz. KOBİ’lerden büyük işletmelerimize, tüm şirketlerimizin ‘iş ortağı’ olarak Komple İletişim Hizmetleri çatısı altında pek çok ürün ve servisi dünyanın son teknolojisiyle sunuyoruz. Şirketleri rekabette bir adım öteye taşıyacak ve global rekabet gücünü artıracak
çözüm, teknolojiyi benimseme ve hızla dijitalleşme olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle, Vodafone olarak Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmeyi hedefliyoruz. Çünkü dijital dönüşüm, iş dünyası için rekabet avantajı ve farklılaşmak demek. Türkiye’de işletmelerin dijital haritasını çıkarmak ve ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla geliştirdiğimiz Yarına Hazırım Platformu’nu, Temmuz 2014 itibariyle (yarinahazirim.com) adresi üzerinden hizmete açtık. Dijitalleşme Endeksi’ni şimdiye kadar 17 bin işletme hesapladı ve 700 bin şirket ise sitemizi inceledi. Yarına Hazırım Platformu’nda Mersin’deki şirketlerin de dijitalleşme haritasını çıkardık. Mersinli şirketlerin dijitalleşme endeksi yüzde 43 olarak çıktı.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vodafone’dan Mersin’e 33 Milyon Liralık Yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN