20 Ülkeden 24 Ressam Tarsus’ta Buluştu

Giriş Tarihi: 6.4.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:19
20 Ülkeden 24 Ressam Tarsus’ta Buluştu
Tarsus Belediyesi ve Ressamlar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ‘1. Uluslararası Tarsus Sanatçılar Buluşması’ etkinliği kapsamında 20 ülkeden 24 ressam kente geldi.
Kubatpaşa Medresesi’nde yapılan tanıtım toplantısına Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, Belediye Başkanı Şevket Can, oda ve dernek başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.
Sanatçıları Tarsus’ta ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, etkinlikte emeği geçenleri kutladı. Kaymakam Göç, “Belki bir kısmınız Türkiye’yi hiç görmediniz, belki Türkiye’de yaşayan sanatçı arkadaşlarımız da Tarsus’u yeteri kadar görmedi. Bu güzel organizasyonda bizleri bir araya getiren Tarsus Ressamlar Derneği ve Tarsus Belediyesine çok teşekkür ediyoruz. Umarım buradaki kısa süredeki çalışma, çok verimli ve keyifli geçer hepiniz için. Bu yıl birincisini yaptığımız bu buluşmanın geleneksel hale gelmesi ve onlarca yıl böyle devam etmesini temenni ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür diyorum” dedi.
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ise kentin tanıtımı konusunda önemli bir etkinlik olduğunu belirtti. Can, “Tarsus belediyesi ve Ressamlar Derneği ortaklaşa düzenlediğimiz programımızda 20 ülkeden 24 ressam katıldı. Siz değerli sanatçı arkadaşlarımızı yaklaşık bir hafta kentimizde ağırlayacağız. Sizleri burada misafir etmekten son derece mutluyuz. Geçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan tarihi kentimiz her dönemde olduğu gibi bu dönemde de cazibe merkezi olma yolunda ilerliyor. Medeniyetler beşiği kentimize tekrar hoş geldiniz, sizleri artık Tarsus’un gönüllü birer elçisi olarak görüyoruz. İyi izlenimlerle kentimizden ayrılacağınız umut ediyor, şehrimize ayrı bir renk ve ayrı heyecan kattığınız için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.
24 ressam 12 Nisan 2015 tarihine kadar fırçalarını Tarsus için sallayacaklar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 Ülkeden 24 Ressam Tarsus’ta Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN