ESOB Başkanı Dinçer, Polis Teşkilatının Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Giriş Tarihi: 8.4.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 14:42
ESOB Başkanı Dinçer, Polis Teşkilatının Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, polisin zor ve onurlu bir görevi büyük bir özveri ve insan sevgisiyle yerine getirdiğini belirterek, Türk Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıl dönümünü kutladı.
Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınlayan Mersin ESOB Başkanı Dinçer, polisin, halkın huzur ve güveni için 24 saat görev başında olduğunu kaydetti. Polisin, zor ve onurlu bir görevi büyük bir özveri ve insan sevgisiyle yerine getirdiğini ifade eden Dinçer, “Huzur ve güvenin teminatı olan polis teşkilatımız, dirlik ve düzeni sağlamada üzerine düşen görevi her türlü koşulda başarıyla yerine getirmektedir” dedi.
Türk Polis Teşkilatı’nın devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü ve al bayrağın yüceliğini yüreğinde hissettiğine vurgu yapan Dinçer, “Polis teşkilatımız huzur ve güvenliği sağlamak uğrunda canlarını tehlikeye atarak bu kutsal görevi 170 yıldır başarıyla yerine getirmektedir. Yine bu kutsal görev yerine getirilirken, insan hak ve özgürlüklerine gösterilen saygı, polisimize olan güveni arttırmada önemli rol oynamaktadır” ifadelerini kullandı.
Teşkilatın, geçen 170 yıl sonrası gittikçe güçlenerek, modern araç ve gereçlerle donatılıp, teknolojik alt yapıya sahip olduğuna dikkat çeken Dinçer, bu özeliğiyle Türk Polis Teşkilatının dünya polis teşkilatıyla entegre olduğunun altını çizdi. Polisin, halkın can, mal ve iffetinin korunmasının yanı sıra yasaların uygulanmasında da önemli görev üstlendiğini kaydeden Dinçer, şöyle devam etti: “Türk Polis Teşkilatı’nın, şerefli mazisinden bugüne kadar ülkemizin birliğine ve beraberliğine gösterdiği önemi göz ardı etmemiz asla mümkün değildir. İlimizde yer yer artış gösteren asayiş olayları, özellikle polisimizin özverili çalışması ve teknolojinin kullanılarak en aza indirilmiş, yine önleyici hizmetlerle birlikte hırsızlık, kapkaç gibi asayişe yönelik olaylarda gözle görülür azalmalar yaşanmış, var olan huzurun tesisi yeniden sağlanmıştır.”
Dinçer, polisin sadece suçluyu yakalamada değil, suçu önlemede de sorumluluğu bulunduğuna işaret ederek, polis teşkilatının suçu oluşmadan önlemede büyük gayret gösterdiğini de vurgulayarak, “Tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftası’nı kutluyor, bu ulvi görevi yerine getirirken canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ve ailelerine uzun ömürler diliyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ESOB Başkanı Dinçer, Polis Teşkilatının Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN