MEÜ’de ’Küçük Filozoflar’ Etkinliği Düzenlendi

Giriş Tarihi: 8.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 14:49
MEÜ’de ’Küçük Filozoflar’ Etkinliği Düzenlendi
Üniversitesin’de (MEÜ) Felsefe Topluluğu tarafından Mut Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle ’Küçük Filozoflar’ etkinliği düzenlendi.
MEÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Mut’un Hacıahmetli Köyü Haciahmetli İlköğretim Okulu’nda eğitim gören 25 öğrenci, Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü’ne getirilerek, çeşitli etkinliklere katılmaları sağlandı. ’Küçük Filozoflar’ etkinliğinde, öğrencilere şehir ve üniversite yaşamı hakkında bilgiler verildi.
MEÜ Felsefe Topluluğu üyelerinin gerçekleştirdikleri etkinlik, dezavantajlı koşullar nedeniyle kentin ve üniversitenin sosyal ve kültürel imkanlarından yararlanamayan öğrencileri kent ve üniversite yaşamıyla tanıştırmak ve eğitimlerini sürdürmeleri için gerekli motivasyonu sağlamak amacıyla düzenlendi. Etkinliğe katılan öğrencilere, çocuk felsefe dizilerinden oluşan kitaplar ile kırtasiye, spor malzemesi ve satranç takımından oluşan çeşitli materyaller hediye edildi.
MEÜ Kütüphanesi ve Devlet Konservatuvarı’nı da ziyaret eden öğrenciler, konservatuvarda bulunan enstrümanlar hakkında bilgi alırken, konservatuvar üyeleri daha sonra öğrencilere mini bir konser verdi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği üstü açık otobüsle sahil bandını gezen öğrenciler, daha sonra birlikte film izleyip oyunlar oynadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEÜ’de ’Küçük Filozoflar’ Etkinliği Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN