Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2. Kültür Festivali Başlıyor

Giriş Tarihi: 14.4.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 12:59
2. Mersin Kültür Festivali Başlıyor
Bu yıl, ’Biz ’iz, Mersin Türkiye’dir sloganı ile gerçekleştirilecek olan 2. Mersin Kültürler Festivali, 17-18-19 Nisan’da Cumhuriyet Meydanı’nda Mersinlilerle buluşacak.
Mersin Valiliği himayelerinde, Mersin Bürokrat ve İş Adamları Derneği (MEBİDER) koordinatörlüğü ile Mersin’deki hemşeri ve kültür dernekleri işbirliğinde gerçekleştirilecek olan 2. Mersin Kültürler Festivali hazırlıkları tamamlandı. 17 Nisan saat 14.00’de tren garından başlayacak olan festival, kortej yürüyüşünün ardından 3 gün boyunca Cumhuriyet Meydanı’nda çeşitli etkinliklerle sürecek.
Festival kapsamında Mersin’in Yaşayan Değerleri Ödül Töreni ile hattat Etem Çalışkan, orkestra şefi Murat Kodallı ve Mersinli hayırsever Eyüp Aygar’a ’Mersin’in Yaşayan Değerleri Ödülleri’ takdim edilecek. Hemşeri ve kültür dernekleri kendi yörelerine özgü konser, yöresel oyunlar ve yöresel tatlarının yanı sıra, 3 Boyutlu Mersin Fotoğrafları Sergisi, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Türk Halk Müziği Sanatçısı Yıldız Çam konseri, Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosu konseri, Mersin Devlet Opera ve Balesi Lüküs Hayat Müzikali, Güldestan Modern Dans Gösterisi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Aşuk ile Maşuk Seyirlik Oyunu ve animasyon gösterileri Mersinlilerle buluşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2. Mersin Kültür Festivali Başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN