Silifke’de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Giriş Tarihi: 21.4.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 11:44
Silifke’de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri
Mısır’da İslami ilimler üzerine eğitim alan yazar Muhammed Emin Yıldırım, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Silifke’de “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı ve Hukuku” konulu konferans verdi.
Silifke ilçe müftülüğü “Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri içerisinde yer alan ve Gül-Demeti Derneği tarafından belediyenin otogar düğün salonunda organize edilen ”Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı ve Hukuku” konulu konferans düzenlendi.
Kur’an tilavetinin ardından, Konferansta bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Emin Yüksek, “Yeni bir kutlu doğum haftasını idrak etmenin coşkusunu yaşamaktayız. Her yıl olduğu gibi bu yıl da çok önemli olduğuna inandığımız bir tema ve başlıkla huzurlarınızdayız. Ülkemizin her tarafında pek çok kurum ve kuruluş, sivil toplum tarafından kutlu doğum programları tertip ediliyor. Biz de müftülüğümüz olarak ve derneklerimizle beraber her bölgemizde, her mahallemizde, neredeyse her camimizde programlar tasarladık. İlçemiz genelinde takriben 50 ye yakın kutlu doğum programı gerçekleştireceğiz. Bu programlarda emeği geçen bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Maddi ve manevi katkı sağlayan tüm dostlarımıza, bütün kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra, Muhammed Emin Yıldırım, “Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı ve Hukuku” konulu konferansı sundu. Yıldırım, temel, insanların kendisine ve yakın çevresine değer vermesi gerektiğini, komşularla ve birbirimizle olan ilişkilerin nasıl olması gerektiğini, peygamberimizin yaşamından örnekler vererek 2 saat yakın sunum yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silifke’de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN