Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toroslar Belediyesi, Meram Sinemasını Kamulaştırdı

Giriş Tarihi: 6.5.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:23
Toroslar Belediyesi, Meram Sinemasını Kamulaştırdı
’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi’ne bağlı Sağlık Mahalesi’nde bulunan Meram Sineması, Toroslar Belediyesi tarafından kamulaştırıldı.
Meram Sineması’nın yerini kamulaştıran Toroslar Belediyesi, yeşil alan anlamında sıkıntı yaşayan mahallenin bu ihtiyacını karşılamak amacıyla sinemanın yıkımını gerçekleştirdi. Bin 464 metrekarelik alanda başlatılan çalışma ile hem gençlerin hem de yaşlıların faydalanabileceği komplike tesis oluşturulacak.
Yazlık sinema olarak kullanılan, 1969 yılında yapılan Meram Sineması’nın yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, bu alana 2014-2019 hizmet dönemi projeleri arasında yer alan ’Emekli Sohbet-Buluşma Evi, Gençlik Merkezi, Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları (TORTEK)’ bünyesinde yeni kurs merkezleri ile yeşil alanı kapsayan bir tesis inşa edeceklerini söyledi.
Göreve geldikleri 11 yılda uygun alan bulunan her mahalleye park ve spor tesisi inşa ettiklerini vurgulayan Tuna, eski yerleşim yerlerinde de bu sorunu kamulaştırma yaparak çözmeye çalıştıklarını kaydetti. Tuna, "Sağlık Mahallesi de Toroslar ilçesinin en eski mahallelerinden bir tanesidir. Sağlık Mahallemiz maalesef düzensiz ve sağlıksız yapılaşma nedeniyle yeşil alan anlamında sıkıntı yaşadığımız bir yerleşim yerimizdi. Mahallemizin bu ihtiyacını bir nebze de olsun karşılamak amacıyla çalışmalarımıza başladık” dedi.
Sinemanın yerini temizleyerek en kısa zamanda projeyi hayata geçireceklerinin altını çizen Tuna, "Bölgemizin ve Mersin’in en eski yazlık sinemalarından biri olan Meram Sineması’nı yeni bir tesise dönüştürüyoruz. 1969 yılında yapılan ve birçok kişinin de önemli hatıralarının olduğu bu sinema, yıllardır kullanılmadığı için metruk bir hale gelmiş. Bu yapıyı Toroslar Belediyesi olarak kamulaştırdık ve yıkımını gerçekleştiriyoruz. Bu alanda çocuklarımızın ve gençlerimizin kullanabileceği lokal bir gençlik merkezi, emeklilerimizin zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri, sohbet edebilecekleri ve yeni hobiler kazanabilecekleri güzel bir emekli evi, Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları kapsamında bayanlarımızın değişik branşlarda eğitim alabileceği kurs merkezleri ile yeşil alanı da içinde barındıracak komplike bir tesis inşa edeceğiz. Projenin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toroslar Belediyesi, Meram Sinemasını Kamulaştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN