Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müezzinoğulu: "Dört Yıl İçerisinde 1 Milyon Bisiklet Dağıtacağız"

Giriş Tarihi: 18.5.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 17:10
Müezzinoğulu: Dört Yıl İçerisinde 1 Milyon Bisiklet Dağıtacağız
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, önümüzdeki dört yıl içerisinde 1 milyon bisiklet dağıtılacağını belirterek, "Amacımız ruhen, fiziken ve sosyal açıdan sağlıklı nesiller ve bireyler yetiştirmektir" dedi.
’de ’Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat’ projesi kapsamında, Mersin’in merkez ilçe Toroslar Çukurova Ortaokulu’nda bisiklet dağıtım töreni yapıldı. Törene Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun yanı sıra, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Toroslar Kaymakamı Kaya Çıtak ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca katıldı. Törende konuşan Müezzinoğlu, 1 milyon 150 bini aşkın çocuğun ve gencin var olduğunu belirterek, "Bu da ülkemizin çok güçlü bir potansiyeli ve dinamizme sahip olduğunun göstergesidir. Burada Milli Eğitim camiamıza düşen en büyük görev, çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitim ve sağlık açısından yarınlara en iyi şekilde hazırlamaktır. Sağlıklı toplum, sağlıklı aile ve sağlıklı bireylerden oluşur. Sağlıklı bireylerin oluşumunda en büyük görev okullarımıza düşüyor. Sağlık Bakanlığı olarak 2014 yılında başlattığımız ’Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam’ projesi kapsamında önümüzdeki dört yıl içerisinde 1 milyon bisiklet dağıtımı gerçekleştireceğiz. Amacımız ruhen, fiziken ve sosyal açıdan sağlıklı nesiller ve bireyler yetiştirmektir. Bu nedenle Bakanlık olarak bisiklet sporunu ve kullanımını destekliyoruz ve ilk bisikletlerin dağıtımını burada Mersin’de yapıyoruz" dedi.
Vali Çakacak ise ’Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat’ projesi kapsamında ilk bisiklet dağıtımının Mersin’de gerçekleştiğini belirterek, projenin amacının öğrencilerimizin fiziksel aktivitelerini arttırarak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesilleri yetiştirmek olduğunu vurguladı. Çakacak, "Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde beden eğitimi dersini seçmeli olarak alan öğrencilere bisikletlerini dağıtmak üzere aramızda bulunan Sayın Bakanımıza öğrencilerimiz ve velilerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müezzinoğulu: "Dört Yıl İçerisinde 1 Milyon Bisiklet Dağıtacağız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN