Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Narenciye İhracatçıları, Güney Amerika’ya Çıkarma Yapacak

Giriş Tarihi: 18.5.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 15:01
Türkiye’nin narenciye ihracatçıları, yeni pazar arayışları kapsamında Güney Amerika’ya çıkarma yapacak. İhracatçılar, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, Narenciye Tanıtım Grubu’nun organizasyonu ile Brezilya ve Arjantin’de narenciye ihracatını artırmanın yollarını arayacak.
Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nden (AKİB) yapılan yazılı açıklamaya göre, Narenciye Tanıtım Grubu, Türk narenciyesine yurt dışı talebi artırmak amacıyla yaptığı çalışmalara bir yenisi daha ekledi. Bu kapsamda, Narenciye Tanıtım Grubu organizatörlüğünde ve Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Brezilya ve Arjantin’e inceleme gezisi düzenlendi. Narenciye konusunda üretim yöntemleri, paketleme teknikleri, ihracat, endüstri ve bilimsel araştırmalarda gelinen noktaları yerinde incelemek üzere 20-29 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek geziye, Narenciye Tanıtım Grubu ve Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kavak ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul, Doğu Karadeniz ve Ege İhracatçı Birlikleri, Adana Çiftçiler Birliği ile Türkiye genelindeki ihracatçı ve üreticilerden 35 ihracatçı katılacak.
Gezide, Copal Gıda Üreticileri Birliği, Federcitrus Narenciye Federasyonu ve Tucuman Narenciye Üreticileri Derneği’ni ziyaret edecek olan heyet, Sao Paulo, Rio De Janeiro, Buenos Aires ve Tucuman şehirlerindeki paketleme tesisleri, Ar-Ge merkezleri, meyve-sebze halleri ve pek çok firmanın tesis ve bahçelerinde de incelemelerde bulunacak.
Narenciye Tanıtım Grubu yetkilileri, yeni pazarlar bulmak ve Türkiye’nin mevcut pazarlardaki varlığını koruyarak ülke ihracatını artırmak adına tarımda modernizasyon, inovatif çalışmalar ve ar-ge çalışmalarının taşıdığı önemin bilinci ile uluslararası pazarda rekabet avantajını koruyabilmek için düzenlenen inceleme gezisinin büyük önem taşıdığını belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Narenciye İhracatçıları, Güney Amerika’ya Çıkarma Yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN