Kocamaz. “Önceliğimiz, 8 Turizm Bölgesinin Plan Çalışmalarını Tamamlamak”

Giriş Tarihi: 20.5.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 09:45
Kocamaz. “Önceliğimiz, 8 Turizm Bölgesinin Plan Çalışmalarını Tamamlamak”
METAB Birlik Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, METAB olarak önceliklerinin, Mersin’de ilan edilmiş 8 turizm merkezinin plan çalışmalarını tamamlayarak, yatırımcıya tahsis etme noktasına getirmek olduğunu bildirdi.
Mersin ve Çevresi Turizm Alt Yapı Hizmet Birliğinin (METAB) Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, METAB Birlik Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz başkanlığında yapıldı. Birliğin 2014 yılı faaliyet raporu ile gelir-gider esin hesabının oy birliği ile kabul edildiği toplantıda, bir yıl görev yapacak Encümen üyelerinin de seçimi gerçekleştirildi. Buna göre, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Silifke Belediye Meclis Üyesi Mevci Arslan ve turizmci Hüseyin Çalışkan METAB Encümen üyeliğine seçildi. Bütçe Plan Komisyon üyeliğine ise Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Büyükşehir Meclis Üyeleri Mehmet Özgür Sanal ve Mehmet Topkara getirildi.
Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Kocamaz, Birlik Encümeni ve komisyonda görev alanlara başarılar dileyerek, “METAB olarak önceliğimiz, Mersin’de ilan edilmiş 8 turizm merkezinin plan çalışmalarını tamamlayarak, yatırımcıya tahsis etme noktasına getirmektir. Bunun için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bunun yanında tüzüğümüz gereğince tanıtımı ve turizm merkezlerinin cazibesini arttıracak ören yerlerinin bakım onarımları ve kazı çalışmalarına da elimizdeki imkanlar doğrultusunda destek vermeye devam edeceğiz” dedi.
Birliğin katkı sağlayacağı çalışmaları da aktaran Kocamaz, “METAB olarak geçen yıl katkı sağladığımız Boğsak Adası Arkeolojik Yüzey Araştırma çalışmalarına bu yıl da destek sağlayacağız. Ayrıca su altı araştırmalarına da katkı sunmayı planlıyoruz. Anamur’da bulunan Köşek Bükü Mağarası’nın turizme kazandırılması için Çukurova Kalkınma Ajansı’na proje sunuldu, METAB olarak bu projenin eş finansman ortağıyız” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocamaz. “Önceliğimiz, 8 Turizm Bölgesinin Plan Çalışmalarını Tamamlamak”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN