Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehir Hastanesi İnşaatında İşçi Krizi

Giriş Tarihi: 20.5.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 15:54
’de, yapımı süren şehir hastanesi inşaatında çalışırken işten çıkarılan 70 taşeron işçi, ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı. Eylem sırasında işçilerle, inşaatın güvenlik görevlileri arasında yaşanan arbede de, 1 güvenlik görevlisi gözüne isabet eden camla yaralandı.
Merkez Toroslar ilçesinde yapımı devam eden şehir hastanesi şantiyesinde çalışan 70 işçi, işveren tarafından işten çıkarılınca eylem yaptı. İşçilerin eylemi nedeniyle hastane inşaatındaki çalışmalar kısa süreliğine durdu. İşten atılan işçiler, iki aydan bu yana şantiyede çalıştıklarını belirterek, iş verenin ne sigortalarını yatırdığını ne de diğer sosyal alacaklarını ödemediğini ileri sürdü. İşverenin sebepsiz yere, tazminat ödememek için işlerine son verdiğini iddia eden işçiler, buna rağmen alacaklarını da alamadıklarını belirtti. İşçiler, yaklaşık 300 bin lira alacakları olduğunu ifade ettiler. İşçilerden bazıları da şantiyedeki çalışma ortamından dert yandı. Barınma ve diğer ihtiyaçlarının giderildiği yerlerin de sağlıksız olduğunu ifade eden işçiler, bu konuda düzenleme yapılmasını istedi.
ARBEDE YAŞANDI
İşçilerin eylemine şantiyede çalışan diğer işçiler de destek verince, çalışmalar bir süreliğine durdu. Bu arada şantiye alanına giren eylemci işçilerle inşaatın güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı. Arbede sırasında bir güvenlik görevlisi kulübeye girerek kendini korumaya çalıştı. İşçiler bu kez güvenlik görevlisinin sığındığı kulübeyi tekmeleyip taş attı. Atılan taşla kırılan camlardan birinin gözüne isabet etmesi sonucu yaralanan güvenlik görevlisi, hastaneye kaldırıldı. Olaylar, çevik kuvvet polisinin olay yerine gelmesiyle sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehir Hastanesi İnşaatında İşçi Krizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN