Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler Organik Tarımla Tanışacak

Giriş Tarihi: 18.6.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 10:46
Öğrenciler Organik Tarımla Tanışacak
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut beraberindeki heyet ile il Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’yı ziyaret etti.
Mersin’de organik tarım uygulamasının yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirilen ziyarette Başkan Aşut, ekolojik tarımın gelecekte de kalıcı olması ve yaygınlaştırılıp sürekliliğinin sağlanması adına sektör tarafından sunulan ’Organik Tarımın Yaygınlaştırılması Projesi’ne sahip çıkarak, ilgili kurumlara projenin anlatılması için çalışmalara başladıklarını ifade etti. Okullarda kurulacak organik tarım bahçeleriyle ilköğretim ve lise öğrencilerinin ekolojik tarımla tanışmasını hedeflediklerini ifade eden Aşut, sahada uygulamaya katılacak öğrencilere ekim, sulama, zararlılarla mücadele, bitki besleme, hasat muhafaza gibi konularda ön bilgilendirme yapılacağını söyledi.
Projeye destek verebileceklerini belirten il Milli Eğitim Müdürü Koca ise ilk ve orta dereceli okulların bahçelerinde organik tarım çalışmaları yapılmasının öğrencilere doğayı ve tarımı tanıma fırsatı vereceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler Organik Tarımla Tanışacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN