Silifke’ye 710 Çöp Konteyneri

Giriş Tarihi: 24.6.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 15:19
Silifke’ye 710 Çöp Konteyneri
Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, daha temiz ve modern bir Silifke için şehir içi ve mahallelerde çöp konteyneri sayısının arttırıldığını söyledi.
Satın alınan 710 konteyner ile birlikte ilçe merkezindeki konteyner sayısı toplamda 6 bin 710’a ulaştı. Yeni alınan çöp konteynerleri 88 mahalle ve şehir merkezinin ihtiyaç duyulan noktalarına yerleştirilirken eski konteynerler ise boyanarak bakımdan geçiriliyor.
Çevre kirliliğinin ortadan kaldırılması için gerekli tüm hassasiyeti gösterdiklerini belirten Başkan Turgut, “Silifke Belediyesi olarak ilçemizin temiz ve yaşanabilir bir görünüme kavuşturulması ve vatandaşlarımızın sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmelerini her zaman önceliklerimiz arasına aldık. Göreve geldiğimiz günden itibaren satın almaya başladığımız yeni çöp konteynerleri ve araç filomuza dahil ettiğimiz teknolojik araçlarla, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verebilmenin gayretini gösteriyoruz. Bugüne kadar şehir merkezimiz ve mahallelerinde mevcut çöp konteyneri sayımız 6 bin adetti. Buna 710 adet daha ekleyerek toplamda 6 bin 710 çöp konteynerimizi ihtiyaç duyulan bölgelere yerleştirdik. Daha güzel ve temiz bir Silifke için tüm vatandaşlarımızla el ele verip, üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmanın gayretini gösteriyoruz” dedi.
Çevre duyarlılığına yönelik bir adım daha atarak çöp konteynerlerinin çevreye yaydığı kötü kokuyu engellemek için hijyen çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirten Turgut konteynerlerin boşaltıldıktan sonra ilaçlanarak dezenfekte edildiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silifke’ye 710 Çöp Konteyneri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN