İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Çakacak Başkanlığı’nda Yapıldı

Giriş Tarihi: 8.7.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Çakacak Başkanlığı’nda Yapıldı
’de 2015 Yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Özdemir Çakacak başkanlığında gerçekleştirildi.
Yeni Valilik Büyük Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı Nihat Karabiber, kaymakamlar, bölge müdürleri, ilçe belediye başkanları, il müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. 2015 yılı programında yer alan ve il genelinde yürütülen yatırımların son durumunun görüşüldüğü toplantıda konuşan Vali Çakacak, yatırımcı kurumlar ve kuruluşlar arası iletişimin sağlanarak işlerin hızlandırmasına dikkat çekerek, "2015 yılında ilimizde yürütülmekte olan 226 işin toplam proje tutarı 5 milyar 348 milyon TL’dir. 462 milyon 907 bin TL olan yıllık ödeneğin, 233 milyon 510 bin TL’si harcanmış olup, yüzde 50 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Projelerin gerçekleşme durumlarına bakıldığında ise programda yer alan toplam 226 işin 19’unun bitirildiğini, 122’sinin devam ettiğini, 32’sinin ise ihale aşamasında olduğunu görmekteyiz. Tüm çalışmalarda olduğu gibi yatırım uygulamalarında da etkin, verimli ve rasyonel bir anlayışla çalışmak temel prensibimizdir. Çalışmaların verimli yürütülebilmesi için ilgili kurum ve kuruluşların koordinasyon ve işbirliği içerisinde bulunmaları son derece önemlidir” dedi.
Toplantıda ayrıca, son kararname ile tayini çıkan ilçe kaymakamlarına ve vali yardımcılarına Mersin’de yürüttükleri başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Çakacak, kendilerine yeni görevleri nedeniyle hayırlı olsun dileklerini iletti.
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Çakacak’ın konuşmasının ardından yatırımcı kuruluş temsilcileri tarafından devam eden projelerle ilgili sunum yapılması ile soru ve görüşlerin alınmasının ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Çakacak Başkanlığı’nda Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN