Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toroslar Belediyesi Yaz Spor Okulları Açıldı

Giriş Tarihi: 10.7.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 17:42
Toroslar Belediyesi Yaz Spor Okulları Açıldı
’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi’nin yaz spor okullarının yeni dönemi açıldı. Yaz spor okullarında bu yıl yaklaşık 5 bin çocuk, farklı branşlarda kursa katılacak.
Toroslar Belediyesi’nin yaz spor okullarının yeni dönemi, Güneykent Mahallesi Anafartalar Spor Kompleksi’nde düzenlenen törenle başladı. Eylül ayının ilk haftasına kadar devam edecek olan kurslarda, yaklaşık 5 bin çocuk, futbol, basketbol, yüzme, güreş, bocce, Jimnastik, tiyatro ve folklor gibi branşlarda kurs alacak.
Yaz spor okullarının açılış törenine Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna da katılarak, çocukları yalnız bırakmadı. Törende konuşan Başkan Tuna, göreve geldikleri 11 yılda Toroslar’ı, Mersin’in yanı sıra Çukurova bölgesinde en fazla spor tesisine sahip bir ilçe konumuna getirdiklerini söyledi. Spor okullarını düzenlemekteki amaçlarının çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak olduğunu belirten Tuna, “Bir milletin geleceğe umutla bakabilmesi için çocuklarını iyi yetiştirmesi lazım. Çalışma yol haritamızda da her zaman bunu işaret ediyoruz. Yaptığımız spor tesisleri ve alt yapılarla şu anda Çukurova bölgesinde en çok spor tesisine sahip bir belediye olmanın hazzını yaşıyoruz. Binlerce çocuğumuzu kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla hocalarımızın nezaretinde açtığımız birçok spor branşında eğitim almalarını sağlıyoruz” dedi.
Gençlik yıllarında uzun bir dönem futbol oynadığını ve halen sporun her branşına ilgisi olduğunu anlatan Tuna, “Spora bu kadar tesis kazandırmamız da bu özelliğimizden kaynaklanmaktadır diye düşünüyorum. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim ve öğretimlerini de çok önemsiyoruz. Okullara sunduğumuz katkılarımız yadsınamaz. İlçemizde 11 yılda 22 okulun yapımına vesile olduk. Okullaşma oranında da Toroslar, en önde ilçelerden bir tanesidir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’, ‘Sağlam kafa, sağlam vücuttu bulunur’ ifadelerini ilçemizdeki bütün gençlerimize uygulayabilmek anlamında bir duruşa sahibiz. Amacımız, sporcu kimlikleriyle öne çıkan, yüksek ahlaklı, şahsiyetli, sağlıklı, beyni bilgi birikimi ile dolu nesiller oluşturabilmektir. İnşallah bu çocuklarımız gelecekte Toroslar’ı, Mersin’i ve Türkiye’yi en iyi şekilde yöneteceklerdir. Tüm spor branşlarının yer aldığı yaz spor okullarımızda çocuklarımız ve gençlerimizi ilgi duydukları spor branşlarıyla tanıştırıyoruz. Özellikle bölgemizde yetenekli sporcuların yetişmesine vesile olmak istiyoruz ve inşallah onların büyük kulüplerde de yer aldığını göreceğiz” ifadelerini kullandı.
Konuşmasının ardından çocuklara forma armağan eden Başkan tuna, çocuklarla birlikte futbol oynadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toroslar Belediyesi Yaz Spor Okulları Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN