Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Belediyesi Tarsus’ta 80 Çiftçinin Su Sorununu Çözdü

Giriş Tarihi: 11.7.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Büyükşehir Belediyesi Tarsus’ta 80 Çiftçinin Su Sorununu Çözdü
Büyükşehir Belediyesi, Tarsus ilçesinin Sucular Mahallesi’nde Sulama Tesisi Su Toplama Havuzu yaparak hizmete açtı. Tesisle bölgede tarımla uğraşan 80 çiftçinin sulama suyu sorunu çözülmüş oldu.
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, üreticilerin sorunlarını çözmek ve tarıma destek vermek amacıyla bir proje daha hayata geçirildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Tarsus’ta bulunan Sucular Mahallesi’nde yapılan çalışmalarda, sulama su toplama havuzunun yetersiz olduğu tespit edilerek, bölgeye ilave havuz yapıldı. 1 Haziran 2015 tarihinde temeli atılan Sulama Tesisi Su Toplama Havuzu hizmete açıldı. Arazi sulama kapasitesi bin dekar olan Sulama Tesisi Su Toplama Havuzu, 80 çiftçinin sulama suyu sorununu çözüme kavuşturdu.
Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından, merkez Toroslar ilçesi Değirmendere Mahallesi’nde 14 Mayıs 2015 tarihinde yapımına başlanan Sebze-Meyve Yükleme ve Boşaltma Rampası da tamamlandı. Sebze-Meyve Yükleme ve Boşaltma Rampası, üreticilerin hasat edilen ürünleri yüklerken veya boşaltırken yaşadıkları sıkıntıları gidermek ve insan gücünden tasarruf etmek amacıyla kısa zamanda üreticilerin hizmetine sunuldu. Ayrıca, Tarsus ilçesi Böğrüeğri Mahallesi’nde 14 Mayıs 2015 tarihinde yapımına başlanılan Sebze-Meyve Yükleme ve Boşaltma Rampası da faaliyete geçirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Belediyesi Tarsus’ta 80 Çiftçinin Su Sorununu Çözdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN