Belediye Başkanlarından Bayram Kutlaması

Giriş Tarihi: 14.7.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Mersinlilerin Ramazan Bayramı’nı kutladı.
Kocamaz, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, dua, muhabbet ve huşu içinde geçen Ramazan ayından sonra, özlemle beklenen bir Ramazan Bayramı’na daha kavuştuklarını belirterek, bayramın, milletimizin huzuruna ve ülkemizin birliğine vesile olmasını diledi.
Ramazan ayında, binlerce Mersinli ile aynı iftar sofralarında Ramazan’ın feyzini ve bereketini yaşadıklarını kaydeden Kocamaz, "İhtiyacı olanın yanında olmaya çalıştık, Mersin’in her ilçesinde Ramazan’ın manevi hazzını hemşehrilerimizle birlikte yaşadık. Mersin’de ilk defa düzenlediğimiz etkinliklerle Ramazan ayının huzuruna ulaştık. Yüce Allah’tan niyazımız, siz değerli hemşehrilerimizle birlikte, barış ve huzur içerisinde daha nice Ramazanlarda buluşmak, birlik ve beraberlik, kardeşlik ve hoşgörü iklimini bu kentte hep yaşatmaktır" dedi.
Bayramların, huzursuzluğun barışa, kin ve nefretin hoşgörüye, kötülüğün iyiliğe, kıtlık ve sıkıntıların berekete, yalnızlığın birlikteliğe dönüşmesine vesile olduğuna işaret eden Kocamaz, "Bayramlar unutulanların hatırlandığı, umutsuzlukların umut bulduğu, çaresizliğin kapılardan döndüğü, şefkat ve merhamet tohumlarının atıldığı, anlayışın, sabrın kısacası kendimizi yenilediğimiz güzel günlerdir. Tüm bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın kentimize, ülkemize, Türk-İslam alemine ve tüm insanlığa sağlık, huzur, hoşgörü ve barış getirmesini temenni ediyorum" diye konuştu.
Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç de mesajında, yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramların, paylaşmanın, dayanışmanın, kardeşliğin, zengin fakir, güçlü güçsüz ayrımı gözetmeden tüm insanlarla kucaklaşmanın sağlandığı özel günler olduğunu belirterek, "Bayramlar, içinde bulunduğumuz sosyal, kültürel ve milli yapıya katkı sağlamak açısından büyük bir önem taşımakta, toplumumuz için de bir moral kaynağı olmaktadır. Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının en üst düzeyde yaşanıldığı, bu günlerde halkımızın Ramazan Bayramı’nı kutlar sağlık, huzur ve başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye Başkanlarından Bayram Kutlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN