Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadir Gecesi’nin Maneviyatı Yüreklerde Hissedildi

Giriş Tarihi: 14.7.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Kadir Gecesi’nin Maneviyatı Yüreklerde Hissedildi
Bin aydan daha hayırlı olduğu ifade edilen Kadir Gecesi, ’de dualarla karşılandı. Vatandaşlar İslam alemi için büyük önem taşıyan bu geceye bir kez daha kavuşmuş olmanın huzur ve mutluluğunu yaşadı.
Ramazan ayının sonuna yaklaşıldığı, manevi lezzetin doruğa ulaştığı, af kapılarının ardına kadar açıldığı, Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı bu kutsal günde, vatandaşlar geceyi Tarsus’taki Eshab-ı Kehf’te ibadet ederek geçirdi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can’ın sohbetiyle başlayan Tarsus Eshab-ı Kehf Kadir Gecesi özel yayını vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Programda, vatandaşlara hizmet etmenin öneminden bahseden Başkan Kocamaz, belediye hizmetlerinin beklemeyeceğini ve çalışmaların 24 saat, 52 hafta kesintisiz sürdüğünü belirtti. Konuşmasının devamında Mersin’in problemlerinden bahseden Kocamaz, “Bu sıkıntıların giderilmesi için büyük bir çabayla çalışıyoruz. Biz inandık ve yola çıktık. Cenabı Allah bizi mahcup etmesin. Danyal Peygamber’in bereketli topraklarında onun hikmetiyle birçok işi başardık. İnşallah vatandaşlarımızın güvenini boşa çıkarmayacağız” dedi.
Bin aydan daha hayırlı bir gece olan Kadir Gecesi’ne kavuşmanın, bu özel ve kutsal geceyi idrak etmenin mutluluğunu gönüllerinde hissettiklerini söyleyen Başkan Kocamaz, Kadir Gecesi’nin başta Mersin olmak üzere, ülkede ve tüm dünyada sevgi, saygı, barış ve kardeşliğe vesile olmasını temenni etti.
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, birlik ve beraberliğin daim olmasını temenni ederek, Tarsus’ta Burhanettin Kocamaz döneminde başlatılan projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Sosyal yaşam ve meydan projeleri ile turizme yaptıkları katkılardan bahseden Başkan Can, konuşmasının sonunda tüm İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik etti.
Tarsus Müftüsü Hayri Erenay’ın da katıldığı programda, vatandaşlara bu mübarek gecenin nasıl idrak edilmesi gerektiğine dair bilgiler verildi. Okunan ilahilerle devam eden program ile Kadir Gecesi’nin maneviyatı yüreklerde hissedildi. Program vatandaşlara sahur çorbası dağıtılmasıyla son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadir Gecesi’nin Maneviyatı Yüreklerde Hissedildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN