Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir’in ‘Çocuk Dostu Şehir’ Projesi Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 14.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Büyükşehir Belediyesi’nin, çocuk haklarına sahip çıkmak, bu konuda çocukların da söz sahibi olmasını sağlamak amacıyla UNICEF Türkiye ile imzalanan “Çocuk Dostu Şehir” protokolü kapsamında çalışmalar sürüyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi, UNICEF tarafından çocuk haklarının tanıtımı ve çocuk meclisinin kurulması amacıyla diğer başarılı belediyeler ile birlikte, üst çalışma olan İstanbul eğitimine davet edildi. Eğitime, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen 12-17 yaş aralığında 2 kız, 2 erkek çocuk ve 1 görevli katıldı. UNICEF tarafından verilen ve 3 gün süren eğitimde Manisa Belediyesi, Giresun Belediyesi, Lüleburgaz Belediyesi, Urfa Belediyesi, Bitlis Belediyesi, Bornova Belediyesi ve Mamak Belediyesi yer aldı.
Temsilci çocuklar, eğitimde çeşitli eğitici oyunlar ve görsellerle haklarını öğrenerek, edindikleri bilgileri il geneline nasıl yayacaklarını tartıştı. Yetişkin temsilcilere de çocuk meclisinin nasıl kurulacağı, hangi yollar izleneceği ve çocuk haklarının tanıtımı anlatıldı. Eğitim sonrasında sertifikalarını alan çocuklar, çocuk meclisi kurma çalışmalarına başlamak üzere Mersin’e döndü.
Öte yandan, hazırlanan “Çocuk Eylem Planı 2015” doğrultusunda il genelinde çocuk haklarının tanıtımı yapılacak. Daha sonra haklarını öğrenen çocuklar ile çocuk meclisi kurulacak ve gezici çocuk kütüphanesi oluşturulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Büyükşehir’in ‘Çocuk Dostu Şehir’ Projesi Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN