Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teknopark’ta Stajyer Yönetim Projesi Hayata Geçti

Giriş Tarihi: 14.7.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Mersin Teknopark’ta Stajyer Yönetim Projesi Hayata Geçti
Teknopark, bir ilki daha uygulayarak ‘Stajyer Yönetim Projesi’ni hayata geçirdi. Üniversite öğrencileri, proje kapsamında hem staj yaptılar hem de Teknopark’ta kurulacak bir firmada yarı dönemli çalışma imkanı elde ettiler.
Mersin Teknopark’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Teknopark tarafından Türkiye’nin gelecek vizyonuna katkıda bulunmak amacıyla ön kuluçka programı kapsamında 2015 “Stajyer Yönetim Projesi” düzenlendi. Mersin Teknopark’ta staj yapmak, mezuniyet sonrası girişimci olmak için başvuruda bulunan öğrenciler, staj dönemleri boyunca hem proje bazlı çalışma hem de çeşitli konularda eğitim alarak kişisel ve profesyonel gelişimlerini zenginleştirme fırsatı buldular.
Öğrencileri iş yaşamına hazırlamayı planlayan proje Teknopark’ta firması bulunan akademisyen girişimci Prof. Dr. Arzu Kanık ile işbirliği içinde bulunan BBSMM LLC, New York Şirketinin kurucusu ve ortağı Burak Akıcıer’in katkıları ile gerçekleştirildi. "Yeni Dönem Teknolojileri" konulu staj programı kapsamında üniversiteli gençler, "Good Social Media Practices in Sales & Marketting Activities", "The New 200 Business English Words" ve iş hayatına yeni başlayan gençlere yönelik, iş arama, CV hazırlama, iş görüşmesinde beden dili, iyi sunum teknikleri konularını da içeren "Create Your Personal Identity" başta olmak üzere bir diz planlı eğitim aldılar. Öğrenciler staj programı kapsamında aldıkları eğitimin yanı sıra, temel insan kaynakları prensiplerine uygun olarak, gerçek projeler üzerinde, uzman ekiplerle, profesyonel deneyim kazanma fırsatı buldu.
Öğrenciler, Mersin Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Caner Özdemir ve Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’ın da aralarında bulunduğu sertifika töreninde staj programı ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Staj programının daha önce hiç duymadıkları ve karşılaşmadıkları kadar ilgi çekici ve eğitici olduğunu vurgulayan öğrenciler, eğitim sertifikalarının yanında son teknoloji birer tablet kazandı.
Sertifika töreninde yaptığı konuşmada, tecrübelerin en az eğitim kadar şekillendirici ve stajın başarı için vazgeçilmez bir unsur olduğunun altını çizen Teknopark Genel müdürü Durmaz da Mersin’in beyni konumunda olan Mersin Teknopark’ın kapılarının öğrencilere her zaman açık olduğunu belirtti.
Öte yandan, staj programına katılan öğrenciler, Mersin Teknopark’ta yeni kurulacak olan bir firmada yarı dönemli çalışma imkanı yakalarken, gelecek dönem firmanın Viyana şubesinde oryantasyon ve iş başında eğitim tecrübesi kazanma deneyimini yaşayacaklar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Teknopark’ta Stajyer Yönetim Projesi Hayata Geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN