Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mezitli Belediyesi Aşevi’ne Gönüllü Desteği

Giriş Tarihi: 15.7.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 16.7.2015 07:49
Mezitli Belediyesi Aşevi’ne Gönüllü Desteği
Mezitli Belediyesi Sera Üretim Alanı, oluşturulan gönüllü ekip ile birlikte her geçen gün üretim kapasitesini arttırıyor.
Sera Üretim Alanında 4 kişiden oluşan gönüllü ekip, seranın bakımını yaptıktan sonra çeşitli sebzeler yetiştirerek, örnek bir davranış sergiliyor. Zamanının bir çoğunu burada geçiren emekli gönüllüler, serada yetiştirdikleri ürünleri Mezitli Belediyesi Aşevi’ne gönderiyor. Hiçbir karşılık beklemeyen gönüllüler, serada bulunan bitkilerin ve toprağın bakımını da üstlenmiş durumda. Titizlikle yetiştirilen fasulye, biber, domates gibi benzeri sebzeler aşevinde yapılan yemeklerde kullanılıyor.
"TÜRKİYE’YE ÖRNEK TEŞKİL EDECEK"
Gönüllüler tarafından dayanışma ruhu ile yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, bu tür çalışmalardan herkesin örnek alması gerektiğini söyledi. Gönüllü ekiplerin çalışmalarıyla beraber seranın düzene girdiğini belirten Başkan Tarhan, "Burada bulunan dört arkadaşımızı kutluyorum. Kendi imkanlarıyla yetiştirdikleri seraya gözü gibi bakıyorlar. Bunun yanında serada Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir davranış sergileniyor. Üretilen sebzeler, aşevimizde hazırlanan yemeklerde kullanılarak, dar gelirli vatandaşlara ulaştırıyor" dedi.
Serada görevli gönüllüler adına düşüncelerini dile getiren emekli astsubay Salman Kalender, "Burada belediye gönüllüsü olarak çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Zamanımızı kahvehanelerde geçirmektense 4 arkadaş buranın bakımıyla ilgileniyoruz. Serada yaptığımız çalışmalarımızı, kesinlikle parasal olarak yapmıyoruz. Hiç bir çıkar gözetmiyoruz. Buradaki amacımız, dar gelirli vatandaşlarımıza bir nebzede olsa katkı sağlamak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezitli Belediyesi Aşevi’ne Gönüllü Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN