Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Hafız İsmail Coşar’dan İlahiler

Giriş Tarihi: 16.7.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Mersin’de Hafız İsmail Coşar’dan İlahiler
Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenlediği Ramazan Etkinlikleri kapsamında Mersinlilerle buluşan Ankara Kocatepe Camii baş imam hatibi, hafız, mevlithan, gazelhan ve kasidehan İsmail Coşar’ın seslendirdiği ilahiler büyük ilgiyle izlendi.
Hafız İsmail Coşar, Ramazan Etkinlikleri kapsamında Özgecan Aslan Meydanı’nda gerçekleşen özel programda Mersinlilerle bir araya geldi. Coşar’a, şef Mustafa Akbaş yönetimindeki tasavvuf musikisi koro ve sazları eşlik etti. Özel programı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu ve çok sayıda vatandaş büyük bir ilgiyle izledi. Ramazan ayının manevi coşkusu ile tasavvuf musikisi konserinde segah, rast, uşak ve hicaz makamlarından eserler seslendirilirken, İsmail Coşar’ın okuduğu kasideler izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.
Programın sonunda İsmail Coşar’a günün anısına çiçek ve plaket takdim eden Başkan Kocamaz, yaptığı konuşmada, Coşar’ın Türkiye’nin yetiştirdiği ender mevlithanlardan biri olduğunu ifade etti. Bir ay boyunca Mersin halkının bu etkinliklerde Özgecan Aslan Meydanı’nı doldurduğunu belirten Kocamaz, “Gelecek yıllarda inşallah çok daha geniş mekanlarda, çok daha geniş programlarla Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği etkinlikler sizlerle olacak. Ramazan’ın Mersin’e geldiğini herkes görüp yaşayacak. Hepinizin Ramazan ayını bir kez daha kutluyor, Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde, huzur içerisinde, hoşgörü, sevgi ve saygı içerisinde daha nice bayramlar temenni ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin’de Hafız İsmail Coşar’dan İlahiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN