Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valisi Çakacak Halkla Bayramlaştı

Giriş Tarihi: 17.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Valisi Özdemir Çakacak, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Sahil Güvenlik Komutanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Kültür Merkezi’nde asker, polis, kamu görevlileri ve halkla bayramlaştı.
Vali Çakacak ile kent yöneticilerinin bayramlaşma programı sabah saat 09.00’da Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı’nda başladı. Burada askeri erkan ile bayramlaşan Çakacak’a, bayramlaşma programında Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Mersin milletvekilleri de eşlik etti. Daha sonra beraberindekilerle birlikte İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne geçen Çakacak, askerlerin ve polislerin de Ramazan Bayramı’nı kutladı.
Bayramlaşma programı daha sonra Kültür Merkezi Şeref Salonu’nda devam etti. Kamu görevlileri, siyasi partiler, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşların katıldığı bayramlaşma töreninde, konuklara kolonya ve çikolata ikram edildi. Vali Çakacak, Tuğamiral Demirhan, Başkan Kocamaz, Mersin Milletvekilleri Hüseyin Çamak, Mustafa Muhammet Gültak ve Ali Öz ile birlikte tüm konuklarla tek tek tokalaşarak bayramlarını kutladı.
Kokteylle devam programda bir süre konuklarla sohbet eden Çakacak, yaptığı konuşmada, bayramların önemine değinerek, “Manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşmanın en güzel örneklerinin gösterildiği bir Ramazan ayını geride bırakarak, milletçe huzur, barış ve kardeşlik içerisinde bir Ramazan Bayramı’na erişmenin mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz” dedi.
Bayramların sevinç ve mutluluk olduğunu vurgulayan Çakacak, “Bayramlaşmamızın amacı da sevinçler ve mutluluklar paylaşıldıkça artar. Onun için sabahtan resmi bayramlaşmalarımızı yapıyoruz ki, sevincimiz, mutluluğumuz daha da artsın. Bayramların toplumumuzda ayrı bir yeri ve önemi vardır. Bizim için müstesna günlerdir. Bayram kutlamalarında hem dini görevimizi yerine getiriyoruz hem de milletimizin örf ve adetlerini, geleneklerini, büyüklerimizden gördüğümüz güzel hasletleri de birleştiriyoruz. İslam alemine baktığımızda bizim millet olarak bayramlarda yaşadığımız güzelliklerin bir çoğunu göremezsiniz. Bu güzel hasletleri millet olarak devam ettirmeliyiz, bunları yaşamalıyız. Bu güzellikleri bayramdan sonra da yaşarsak kardeşliğin, dostluğun, dayanışmanın, yardımlaşmanın en güzel örneğini veririz ve toplumsal huzurumuza, toplumsal barışımıza da en büyük katkıyı yapmış oluruz. Bu güzelliklerin tüm ülkemizde ve İslam aleminde yaşanmasını, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum, nice güzel bayramlara millet olarak birlik, beraberlik içerisinde erişmeyi temenni ediyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Valisi Çakacak Halkla Bayramlaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN