Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silifke Belediyesi, Araç Filosunu Güçlendiriyor

Giriş Tarihi: 21.7.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Silifke Belediyesi, Araç Filosunu Güçlendiriyor
Silifke Belediyesi araç filosunu 2 adet çöp toplama kamyonu ile güçlendirdi.
Silifke Belediyesi, toplamda 21’e ulaşan çöp toplama aracıyla şehir merkezi ve 88 mahalleye hizmet vermeye devam edecek.
Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ilçenin her geçen gün büyüdüğünü belirterek, “Büyükşehir Yasasıyla birlikte hizmet alanımızın bir ucu Yeşilovacık, bir ucu Narlıkuyu ve bir diğer ucu ise Mut sınırındaki Çatak, Kıca ve Mara mahalleleri oldu. Hizmetlerin aksamadan kaliteli ve hızlı bir şekilde devam etmesi için araç filomuzu güçlendirmek zorundaydık. Bugün bu yeni araçlarımızı belediyemize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.
Silifke Belediyesi olarak halk ve çevre sağlığı açısından temizlik ve çöp toplama işini çok önemsediklerini ifade eden Turgut şunları kaydetti:
"Özellikle yaz sezonu geldiğinde Atakent, Taşucu ve Yeşilovacık mahallelerimizde nüfusumuzda büyük bir artış meydana geliyor. İster istemez temizlik ve çöp toplama konusunda sıkıntılar oluyor ve bu sıkıntılı dönemde neredeyse gün içerisinde 3 saatte bir çöp toplama işi gerçekleştiriyorduk. Alınan bu yeni araçlarımız sayesinde temizlik ve çöp toplama çalışmasını daha etkin ve seri bir şekilde yapabileceğiz. 2015 model vinçli ve sıkıştırmalı bu çöp kamyonlarımızla birlikte, toplam 21 adet çöp kamyonumuz oldu. Böylece yeni araçlarımızla birlikte özelikle merkeze uzak mahallerimizde yaşanan çöp toplama sıkıntıları tamamen ortadan kalkacaktır. Silifke Belediyesi olarak hem hizmet kalitesini yükseltecek hem de verimliliği artıracak teknolojik yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Yeni çöp kamyonlarımızın ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silifke Belediyesi, Araç Filosunu Güçlendiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN