Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdemli’de Aşçılık Kursu

Giriş Tarihi: 1.10.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 16:01
Erdemli’de Aşçılık Kursu
Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün işbirliğinde “İş Gücü Yetiştirme” projesi kapsamında aşçı çırağı kursu açıldı.
Aşçı usta öğreticisi Mukaddes Koca öğreticiliğinde 3 ay sürecek olan kursa 15 kursiyer katıldı.
Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ömer Okur, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda çok çeşitli kurslar açtıklarını belirterek, “Hobi kursları yanında meslek edindirme kursları açarak vatandaşlarımıza iş bulmalarında yardımcı oluyoruz” dedi.
“Bu kursumuzu Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde açtık ve kursiyerlerimiz hem meslek öğreniyorlar hem de günlük 20 TL gündelik alacaklar” diyen Okur, “Aşçı çırağı kursumuzun amacı aşçılık mesleğinde yaşanan ara eleman boşluğunu kapatmak ve turizm sektöründen gelen eleman taleplerine cevap vermektir” diye konuştu.
“ALTIN MESLEK AŞÇILIK”
Aşçılığın çağın altın mesleklerinden biri olduğunu ifade eden Okur, “Aşçılık altın gibi değerini hiçbir zaman kaybetmeyen bir meslek. Kursiyerlerimizin bazısı kendi iş yerini açacak, bazıları ise turistik tesislerde çalışarak meslek sahibi olarak istihdam edilmiş olacaklardır. Kursun açılmasında desteklerini esirgemeyen başta Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne, Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Metin’e ve şube müdürlerimize de çok teşekkür ederim. Kursumuz hepimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdemli’de Aşçılık Kursu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN