Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meski’den Fatura Ödeme Uyarısı

Giriş Tarihi: 2.10.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 16:55
Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, MESKİ ile anlaşması olmayan ödeme noktalarında su tüketim faturası ödenmemesi konusunda abonelerini uyardı.
MESKİ’den yapılan açıklamada, bazı kişilerin ’Online Fatura Ödeme Noktası’ adı altında büro açıp, su faturaları tahsilatını gerçekleştirdikleri yönünde bilgiler alındığı belirtilerek, bu şekilde tahsilat yapan özel şirketlerle MESKİ’nin, su tüketim faturaları tahsilatı hususunda herhangi bir anlaşması bulunmadığı vurgulandı.
Açıklamada, bazı abonelerin MESKİ’nin anlaşması bulunmayan yetkisiz kişilere su bedeli ödedikleri, ancak bu tutarların MESKİ Genel Müdürlüğü hesaplarına intikal etmemesi sebebiyle abonelerin mağdur oldukları bilgisine ulaşıldığı da belirtildi.
MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi; "Vatandaşlarımız su faturaları ödemelerini, kurumumuzun ’meski.gov.tr’ adı ile tanımlı resmi internet sitesinde adresleri yer alan tahsilat veznelerinden, kredi kartı kullanarak MESKİ internet sitesinden, Halk Bankası ve Ziraat Bankası’nın para kabul eden ATM’lerinden, MESKİ ile anlaşması bulunan bankalara otomatik ödeme talimatı verilerek ve PTT şubeleri aracılığı ile yapılabilirler. Vatandaşlarımızın su fatura ödemeleri ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için kurumumuzla herhangi bir anlaşması olmayan ödeme noktalarına itibar etmemelerini önemle rica ederiz. MESKİ ile anlaşması olmadığı halde su tahsilatı yapan ödeme noktalarına yatırılan paradan, hiçbir şekilde idaremiz sorumlu değildir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meski’den Fatura Ödeme Uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN