Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe KKTC’de Temaslarda Bulundu

Giriş Tarihi: 6.10.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 6.10.2015 16:23
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe KKTC’de Temaslarda Bulundu
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, KKTC Girne Belediyesi’nin bu yıl 14.sünü gerçekleştirdiği Zeytin Festivali’ne katılarak heyeti ile birlikte etkin bir tanıtım gerçekleştirdi.
KKTC Başbakanı Ömer Kalyoncu, İçişleri ve Çalışma Bakanı Aziz Gürpınar, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Girne Kaymakamı Mehmet Envergil ve Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile birlikte festival açılış programına katılan Başkan Mehmet Türe, Kıbrıs’ta kardeş kent görüşmelerinin yanı sıra Anamur’a yatırım konularını da masaya yatırdı.
Başkan Mehmet Türe festival için bulunduğu KKTC’de KKTC Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren ve Anamur’un yakından tanıdığı iş adamı Acapulco Otelin sahibi Ünal Çağıner ile bir araya geldi. Başkan Türe, Bakan Evren ve İşadamı Çağıner Acapulco Hotel’de birlikte öğle yemeği yedi. Başkan Türe burada, Bakan Kutlu Evren ve İşadamı Ünal Çağıner’e Anamur’la Kıbrıs’ın ışıklarının gözüktüğü Anamur’dan gece çekilmiş fotoğraf ve Mamure Kalesiyle Girne Kalesinin deniz taşlarından yapılmış maket hediye etti. Başkan Türe, Bakan Evren ve İşadamı Çağıner ile Anamur’a yatırımlar ve KKTC ile Anamur arasında ilişkilerin artırılması konularında görüşme gerçekleştirdi. Başkan Türe Bakan Kutlu ve İşadamı Çağıner’i bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’na davet etti.
Anamur Belediyesi Folklor Ekibinin oteldeki gösterisi de otel müşterileri ve vatandaşların büyük beğenisini topladı. Başkan Türe ve Anamur heyeti, Girne 14. Zeytin Festivalinin 2. Günü programına katıldıktan sonra Anamur’a dönüş yaptı.
Başkan Mehmet Türe’ye KKTC temaslarında Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel, Meclis üyeleri Hatice Bozkurt, Derya Tuna, Ali Rıza Bulut, Üniversitesi Anamur Meslek Yüksekokulu eski Müdürü Dç.Dr.Akif Altınbıçak, Kültür ve Sosyal İşler Müzik Sorumlusu Hakan Uysal, Müzik Eğitmenleri Şafak Küçükderya, Hakan Küçükderya, Serap Doğan, Belediye Din Görevlisi Yalçın Şahin, Başkanlık Koordinasyon Birimi Sorumluları Aysun Varlı ve Özgür Solgun eşlik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe KKTC’de Temaslarda Bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN