Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Stilimizi 30'larımızda buluyoruz

Her gün gazetelerde 20’lerinde giyindikleriyle konuşulan ve stil ikonu olan kadınları takip ediyoruz. Ancak yapılan bir araştırmaya göre kadınlar stil konusunda zirveye 30’larında ulaşıyor.

Giriş Tarihi: 19.2.2016 16:05 Güncelleme Tarihi: 19.2.2016 16:08
Stilimizi 30'larımızda buluyoruz

İngiltere'de yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre kadınların stillerini buldukları yani vücutlarını tanıyıp buna en uygun şekilde giyindikleri yaşlar 30'larıymış…

İngiliz Telegraph gazetesinde yer alan habere göre, 30'larındaki bir kadının en az 24 mücevheri oluyor. 2 bin kişi üzerinde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre 30'larındaki bir kadının en az yedi ünlü bir modaevinden alınmış kıyafeti bulunuyor. Ayrıca kadınların dolaplarında 30'larında en az 166 parça bulunuyor.

30'lardan önceki dönem kadınlar için kendilerini ve trendleri tanıma dönemi… Bu dönemde neredeyse her sezon ortaya çıkan trendi takip etmeye çalışan ve iddialı, renkli, provokatif parçalar giymeyi tercih eden kadınlar 30'larından itibaren genel olarak bir değişim içine gidiyorlar.

Bu değişim çerçevesinde aşırı iddialı ve provokatif parçaların yerini modaevlerinden çıkan ve kaliteli parçalar alıyor. Ayrıca sezonluk ya da tek bir kez giyecekleri parçalara para vermeyi kesiyorlar. Bunun yerine sezon sonunda yani indirim döneminde genel olarak dolaplarındaki diğer parçalarla da uyumlu bir şekilde kullanılabilecek parçalara yöneliyorlar.

Araştırmaya göre erkeklerin giyim konusunda bu tarz bir olgunluğa ulaşmaları için yaşlarının en az 36 olması gerekiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Stilimizi 30'larımızda buluyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN