Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 14 ’ta başlıyor

Türkiye’nin en önemli moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 7. sezonu, 14-19 tarihleri arasında Meydan Katı Park Alanı’nda gerçekleşecek. Marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonlarını sergileyecekleri hafta, dünya standartlarında bir prodüksiyon ve yepyeni etkinlik alanı ile davetlilere her zaman olduğu gibi yine heyecan verici bir moda haftası deneyimi yaşatacak.

Giriş Tarihi: 5.3.2016 09:38 Güncelleme Tarihi: 5.3.2016 09:41
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 14 Mart’ta başlıyor

Mercedes-Benz, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un yedinci sezonunda Amerikalı fotoğrafçı ve sanat yönetmeni Jeff Bark'ın yaratıcı yönetmenliğinde, yeni Mercedes-Benz SL'i Rus süpermodel Natasha Poly'nin nefes kesici güzelliği ile bir araya getiriyor. Lady Gaga, Taylor Swift, Kate Moss gibi günümüz stil ikonlarının tercih ettiği lateks tasarımlarıyla adından söz ettiren Atsuko Kudo'nun tasarım kodlarını Mercedes-Benz SL ile yan yana getiren "Bir ikon. Tutkulardan doğdu." isimli yeni görsel çalışma, alışılmışın dışında bir estetik anlayışını yansıtıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul süresince etkinlik alanında da sergilenecek olan, Mercedes-Benz Sonbahar/Kış 2016 görsel kampanyasının yıldızı Mercedes-Benz SL, efsanevi modeli daha sportif ve dinamik bir görünümle temsil ediyor. Özellikle ön tasarımında geçmişten gelen geleneksel öğeleri muhafaza eden Mercedes-Benz tasarımcıları, bu görünümü aşağıya doğru genişleyen bir ön ızgara ile yorumlayarak modele özgün bir çehre kazandırıyorlar. 60 yılı aşkın süredir tüm dünyada spor otomobil tutkunlarının hayranlığını kazanan SL, yeni tasarımıyla Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un stil ikonu olma konusunda iddialı bir duruş sergiliyor.

Her sezon lounge alanında seçkin davetlilerini ağırlayan Mercedes-Benz, bu sezon da Mercedes-Benz Lounge'u etkinlik alanında konumlandıracak. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un simgelerinden biri haline gelen Mercedes-Benz Moda Haftası Araçları da her sezon olduğu gibi yine yollarda olacak. 20 adet Mercedes-Benz C-Serisi otomobil, özel davetlilerin hafta boyunca etkinlik alanına ulaşımını sağlayacak.

Zarafet, stil, yenilik ve mükemmelliğin sembolü Mercedes-Benz, moda dünyası ile ortak değerlerini Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul aracılığıyla tüm moda camiasıyla paylaşmayı sürdürüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 14 Mart’ta başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN