Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Varto’da Vergi Haftası

Giriş Tarihi: 23.2.2015 14:18
Varto’da Vergi Haftası
’un Varto Mal Müdürü Uğur Delice, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Kaymakam Tahir Şahin’i makamında ziyaret etti.
Varto Mal Müdürü Delice ve beraberindeki personellerle Kaymakam Şahin’i makamında ziyaret ederek, kurum çalışmaları hakkında bilgi verdi. Vergi bilincinin öncelikle çocuklara aşılanması gerektiğini belirten Delice, "Vergi Haftası nedeniyle hafta boyunca ilçemizde etkinlikler düzenlenecek. Elimizden geldiğince vergi bilincini çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza anlatmaya çalışacağız" dedi.
Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Şahin de, bir ülkenin vatandaşına hizmet edebilmesi ve ayakta kalabilmesi için vergiye ihtiyacının olduğunu vurguladı. Kamu giderlerinin karşılanması ve yeni hizmetlerin hayata geçirilmesinde vergilerin hayati önem taşıdığını kaydeden Şahin, "Vergi konusunda da adaletin sağlanması için devletimizin sıkı programlar hazırlanması ve bunu sürekli olarak takip etmesi gerekiyor. Vergi barışı konusunda devletimiz çok güzel adımlar atıyor. Eskiden bir vatandaşımız vergi dairesine gitmekten çekinirken, bugün rahat bir şekilde vergi dairelerine gidebiliyor ve işlemlerini yaptırıyor. Bu sayede de vatandaşımızın ödediği dolaylı vergiler ortadan kalkacaktır. Vergide adaletin sağlanması için kayıt dışı kazançların önüne geçilmesi ve bunu başarabilmek için de ne gerekiyorsa yapılmalıdır" diye konuştu.
Daha sonra Hürriyet İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilere kırtasiye yardımı yapılarak Vergi Haftası ile ilgili bilgi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Varto’da Vergi Haftası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN