Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ta Hibe Destekli Proje Bilgilendirme Toplantısı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Muş’ta Hibe Destekli Proje Bilgilendirme Toplantısı
Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi, hibe destek bilgilendirme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Bilim ve Sanayi Bakanlığı ile TÜBİTAK işbirliği ile Muş Öğretmenevi’nde hibe destekleri bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Vali Vedat Büyükersoy, Valilik Proje Koordinasyon Merkezi’nin göz dolduran çalışmalarını takip ettiğini belirterek, “Valilik Proje Ofisimiz ilimizde istihdamın arttırılması, sanayici ve esnaflarımızın, AR-GE çalışmalarından faydalanan herkesin hibe destek projelerinden faydalanması için ciddi bir emek sarf etmektedir. Bu amaçla da Valililik Proje Koordinasyon Merkezimiz, SAN-TEZ ve Teknogirişim Sermayesi destekleri ile TÜBİTAK Teydeb destekleri ve KOSGEB Cosme programları hakkında ilgili kurumlardan uzman kişileri ilimize davet ederek, Muşlu vatandaşlarımızın da bu konularda istifade etmesi için bir fırsat sağlamışlardır” dedi.
Geçmişte 2 milyon dolar ihracat yapan bir ülke olduğumuzu hatırlatan Büyükersoy, “1982 yıllarında petrolünü bile karşılamayacak kadar ihracatı olan bir ülkeydik. Şüphesiz ki zaman içerisinde mesafe almak, ilerlemek gerekir, ama 2 milyar dolar ihracat yapabilen bir ülkeden bu gün 14 milyar doları araştırma ve geliştirme için ayırabilen bir ülkenin vatandaşı olmaktan da mutluyuz” diye konuştu
Muş’un Türkiye’nin sosyoekonomik gelişmişlik düzeyi açısından en geri kalmış illerden biri olduğunun altını çizen Vali Büyükersoy, “Zaman zaman Ağrı ile yer deştirmekteyiz. Bazen sondan birinci Ağrı, bazen de Muş ilimiz olmaktadır. İlimizde iş ve istihdama dönük yatırım yapılmasına ciddi anlamda ihtiyaç var. Ancak yatırım yapabilmek için sadece sermaye sahip olmak yeterli değildir. İlimizde diğer bakanlıkların ve kurumların yatırımları bulunmaktadır. Biz bunların sayısının artırılmasını arzu ediyoruz. Yatırım yapmak isteyen yatırımcılarımızın bazı kurumların desteğini alarak bu destekler yüzde 40’lardan yüzde 70’lere kadar hibe desteği olarak sunulmaktadır. Yatırım imkanları bu olduğunu paylaşmak isterim” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muş’ta Hibe Destekli Proje Bilgilendirme Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN