Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ta Kutlu Doğum Haftası İstişare Toplantısı

Giriş Tarihi: 12.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:30
Muş’ta Kutlu Doğum Haftası İstişare Toplantısı
’ta, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla istişare toplantısı düzenlendi.
Toplantıda konuşan İl Müftüsü Recep Uzun, ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri kapsamında düzenlenecek programlarla ilgili hazırlıklara başladıklarını belirtti. Uzun, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın belirlediği 14-20 Nisan tarihlerinde kentte geniş katılımlı bir etkinlik yapılacağını açıkladı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da haftanın dolu dolu kutlanması için anlamlı programlar hazırladıklarını anlatan Uzun, “Kutlu doğum heyecanı, Türkiye’mizin her tarafından ayrı bir coşkuyla yad edilmektedir. Maksat Allah’ın son elçisi Hz. Muhammed’in bir fazla insana ulaştırılması, tanıtılması. Bu nedenle bu yıl Kutlu Doğum Haftası’nın ana teması ’Hazreti Peygamber ve Birlik Yaşama Ahlakı ve Kültürü’ olarak ele alınacak. Biz ademin çocukları olarak kıyamete kadar birlikte yaşayacağız. Kimi sarı, kimi esmer, kimi kadın, kimi erkek, kimi Müslüman, kimi gayrimüslim. Nerede, hangi mekanda, hangi renkte, hangi dilde olursa olsun, beraber yaşamayı Allah bize emrediyor. Peygamberimiz de bunun örneğini yaşatmıştır” dedi.
Belediye Başkanı Feyat Asya ise, her bir günü güzelliğe ve kardeşliğe vesile kılmanın Anadolu kültüründe var olduğunu belirtti. Haftanın bu yıl ki temasının önemine değinen Asya, “Bu sene ana tema birlikte yaşama kültürü. Birbirimize karşı ön yargılı bir toplum haline getirildiğimiz bir dönemde, birlikte yaşama kültürü ve Hz. Peygamber konulu temanın işlenmesine, Türkiye’nin her coğrafyasından çok bölgemizin, coğrafyamızın ihtiyacı var. Dileğimiz ve temennimiz odur ki inşallah 21 Mart’ta silahlar betonların altına gömülür. Daha sonra birlikte, kardeşçe yaşama kültürünü öğreneceğiz ve birbirimize öğreteceğiz” şeklinde konuştu.
Toplantıya Asya’nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, kurum müdürleri, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile din görevlileri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muş’ta Kutlu Doğum Haftası İstişare Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN