İHH Yönetimi Basınla Buluştu

Giriş Tarihi: 23.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 13:49
İHH Yönetimi Basınla Buluştu
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Şube Başkanı Hasan Konuşuk, vakfın Muş’ta dernekleştiğini ve yardımların daha büyük kitleye ulaşacağını söyledi.
İHH İnsani Yardım Vakfı Şube Başkanı Hasan Konuşuk, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Öğretmenevinde düzenlenen ve İHH İnsani Yardım Vakfı Genç İHH Sorumlusu Hatip Erdoğmuş, İl İçi Yardım Sorumlusu İlhan Kutlu, Fon Oluşturma Sorumlusu Bilal Ercan, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Sorumlusu İlyas Sayım, Teşkilatlanma Sorumlusu Mithat Aykan ve Basın Sorumlusu Recep Yılmaz’ın da katıldığı toplantıda konuşan Hasan Konuşuk, İHH İnsani Yardım Vakfı çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış, evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek üzere 1992 yılından bu yana çalıştığını ifade eden Hasan Konuşuk, gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 1995 yılında kurumsallaşan bu çalışmaların kısa sürede 5 kıtada 120 ülke ve bölgeye yayıldığını ve Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü oluştuğunu belirtti. Konuşuk; "Muş’umuzda 12 yıldan bu yana temsilcilik düzeyinde çalışmalar yürüten ve düzenli yardımlar veren İHH, 13 Mayıs 2015’ten bu yana dernekleşmiş ve Muş İnsani Yardım Derneği olarak ilimizde faaliyetlerine devam etmektedir. Derneğimiz, kendi içinde 10 adet alt komisyon ile beraber kadın komisyonunu oluşturmuştur ve çalışmalarını bu şekilde yürütmektedir" dedi.
Çalışmalarla ilgili de bilgi veren Konuşuk; "Kurulduğumuz günden bugüne kadar yaptığımız çalışmalar şu şekildedir; 2014 yılı baharında yetim çalışmaları kapsamında 120 yetim kardeşimize giyim yardımı yapılmıştır. Ramazan ayında 120 ihtiyaç sahibi ve yetim aileye 200 adet kumanya dağıtılmıştır. Fitre ve zekatlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışanlara kapı kapı dolaşılarak köprü olunmuştur. Kurban Bayramı’nda 180 aileye et yardımı yapılmıştır. Okulların başlangıcında 150 çocuğumuza kırtasiye yardımında bulunuldu. Kış mevsiminin başında 30 yetimimize kışlık mont ve bot yardımı yapılmıştır. 2015 Ocak ayında 150 yetim kardeşimiz ve ailelerinin katılımıyla yemekli karne etkinliği yapılmıştır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İHH Yönetimi Basınla Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN